Zafer Madencilik Yunanistan’da

Bu sene toplam üç şehirde yatırımlarını ve çalışmalarını sürdüren Zafer Madencilik toplam olarak 5 milyon lira ciro sağladıklarını belirtti. Bu sene bu sayıyı 7 milyon liraya çıkarmak istediklerini belirten şirket yöneticileri yeni yatırım alanları aradıklarını, bunun için de Yunanistan hükümetiyle görüşmelerinin sürdüğünü belirtti.

Şu an Çanakkale, Balıkesir ve Eskişehir’de tesislerinin bulunduğunu hatırlatan yetkililer buradaki fabrikaların da büyümesi için yatırımlar yapacaklarını belirtti. Ayrıca Genel Müdür Zafer Temel konu hakkında şu açıklamalarda bulundu : “Yıllık 180 bin ton kapasiteye sahip firmamız üretimlerinin yüzde 75’ini yurtiçi piyasasına ve yüzde 25’ini ihracata yönlendiriyor. İhracatın büyük çoğunluğunu İtalya’ya gönderiyoruz. İhracat yapan firmalarla çalışıyoruz. Dolaylı yollardan da ihracatta bulunuyoruz. Yeni yatırımlarımızdan sonra farklı ülkelerde ihracat çalışmalarına başlayacağız”

Geçen sene 500 bin lira değerinde makineleşmek için yatırım yaptıklarını söyleyen şirket yetkilileri, insan gücünden tasarruf etmek için makineleşmeye daha fazla yatırım yapacaklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir