Bolu’ya 250 milyon dolarlık Narven Kasaba

narven_termal_kasaba

Erpiliç, Rehber Yeminli Mali Müşavirlik, Çarıkçı Grup, GLS Genel Lojistik A.Ş., Nalçacılar A.Ş. tarafından ortak bir girişimle belki de Bolu’nun en büyük yatırımı gerçekleştiriliyor. Ülkemizin ilk tatil kasabası olarak kayıtlara geçecek olan Narven Termal Kasaba için 250 milyon dolarlık bir bütçe ayrıldı ve yapım aşaması da hızlı bir şekilde devam ediyor. Kasaba içerisinde büyük bir meydan, otel, rezidanslar, evler, sağlık binaları bulunacakken kasabadaki devremülk metrekarelerin fiyatlarının 6 bin lira ile 30 bin lira arasında değişeceği gelen bilgiler arasında.

Kasabada devremülklerin haftalık fiyatları 6 bin lira ile 30 bin lira arasında değişiyor. 2 etaptan oluşan Narven Termal Kasaba’nın ilk etabının birinci bölümü Aralık 2015’te, ikinci bölümü ise 2016 yılında tamamlanacak. Projede ikinci etabın 2017’de başlaması ve 2019’da tüm projenin tamamlanması hedefleniyor.

2016 yılına kadar 5 bin 500 tapu satışı hedefleyen Narven, 2016 yıl sonu ciro hedefini 77 milyon lira olarak belirlerken, 5, yıl sonunda 25 bin adet satış ve 400 milyon gelir bekliyor. 800 kişiye istihdam sağlayacak proje, bölge halkının ürettikleri ürünleri de satın alacak.

Erpiliç turizm yatırımını sevdi

Narven Termal Kasaba’nın yanı sıra Narven markası ile projeler geliştirmeye devem edeceklerini söylen Narven İcra Kurulu Başkanı Halit Yıldız, “Narven markası ile 7 yeni yatırım planlıyoruz. Özellikle Karadeniz ve Kapadokya ile ilgileniyoruz” dedi. Narven Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Erpiliç Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ericek ise uzun zamandır turizme yatırım yapmak istediklerini belirterek, yeni yatırımlar düşündüklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir