Ülker’den yeni atak

ulker

Ülkemizin en büyük hazır gıda üreticilerinden olan Ülker, yurt dışında yeni şirketler almak için girişimlerini sürdürüyor. Amerika’nın ve İngiltere’nin sektöründeki en büyük isimlerle iletişime geçilirken bu isimler arasında United Biscuit’in bulunması fazlasıyla dikkat çeken bir detay. Henüz Ülker tarafından bu duruma ilişkin bir açıklama gelmiş değil, ancak iki firmaya da yakın olan kaynaklar böyle bir iddiayı ortaya atmakta.

Ülker Bisküvi, ABD’den Kellogg Co ve Kanada emeklilik fonu Ontario Teachers ile birlikte İngiliz kurabiye üreticisi United Biscuits için teklif veren şirketler arasında yer aldı. Konuya yakın kaynakların verdiği bilgiye göre United Biscuits için 2 milyar GBP civarında teklif verildi.

United Biscuits için açılan ihalenin ilk turuna bu 3 şirketin yanı sıra İtalyan çikolata üreticisi Ferre SpA ve Filipinlerden San Miguel Corp da teklif sundu. United Biscuits’i satışa çıkaran Blackstone Group ve PAI Partners, şirketi 2006 yılında 1,6 milyar GBP karşılığında satın almışlardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir