AB Fonu Yerine Türkiye Fonu

Sanayi ve Tekoloji Bakanı Mustafa Varank, bütçe kısıtlamalarının son bulması için Avrupa birliği havuzundan çok Türkiye havuzundan yararlanılması üzerine girişimcilerin teşvik edileceği programlar hazırlandığını belirti. Artık AR-GE faaliyetleri için aktarılan fonların ülke havuzundan kullanılacağını belirterek, kaynağın daha da genişletileceği yönünde açılmalarda bulundu. Bu program sayesinde rekabet artıracak, ulusal kaynak elde edilecek.

Kobiler Başarıya Ulaşacak

Kobilerin 2020 programlarında sağlanan koşullarla birlikte, hem Türkiye’de hem de Avrupa’da başarıya odaklanacakları üzerine çalışmalar yapmakta olan TÜBİTAK, bu alanda yoğun bir çalışma programı hazırlıyor. Fikir sahiplerinden, araştırmacılara kadar kobi desteği sağlanacak ve kısa zamanda ulus katkı miktarı artırılacak.

Türkiye’nin kendi havuzunu oluşturacağı kobi destek fonlarıyla, girişimcilerin kısa zamanda faaliyet göstermeleri ve işlemlerin kısa sürmesi bekleniyor. Ekonomiye katkı sağlayacak bu yeni fon çalışmalarıyla, kobiler yeni hibe programlarından da yararlanabilecek. Avrupa ortak girişimiyle daha da aktif bir program yapmaya hazırlanan sanayi ve teknoloji bakanlığı, uzun vadede çalışmaların karlı olacağı yönünde açıklamalarda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir