Vergi borçları ilan ediliyor

vergi_borcu

Torba Yasanın onaylanmasının ardından vergi borcu bulunanların çok hareketli zamanlar geçirdiği kesin. Devlet görevlileri de aralık vermeksizin çalışmalarına devam ederken bugün yeni bir açıklama daha geldi. Verilen bilgilere göre 250 bin lira ve daha fazla vergi borcu bulunan kişiler ve kurumlar 10 ve 25 Aralık tarihleri arasındaki ülke genelindeki her vergi dairesinde ilan edilecek. Açıklama bugün Resmi Gazete’den yapıldı.

Resmi gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’ne göre, ilgili mevzuatın Maliye Bakanlığı’na verdiği yetkiye istinaden, vergi borçluları ilan edilecek. 250 bin lira ve daha fazla borcu olan mükellefler, Türkiye genelindeki vergi dairelerinde (vergi dairesinin ilan koymaya mahsus yerlerinde asılmak suretiyle) 10-25 Aralık, Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinde ise 25-31 Aralık tarihlerinde arasında ilan edilecek.

Maliye Bakanlığınca yapılacak duyuruda, 31 Aralık 2013 tarihi itibarıyla vadesi geldiği halde 30 Kasım 2014 tarihi itibarıyla ödenmemiş bulunan ve nev’i itibarıyla 293 Sıra Numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile açıklama kapsamına alındığı belirtilen vergi ve cezalar ile 1 Haziran 2013-31 Mayıs 2014 tarihleri arasında kesinleşen tarhiyatlar dikkate alınacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir