Yenigün’den İstanbul’a yatırım

yenigun

Ülkenin en önde gelen müteahhitlik firmalarından biri olan Yenigün, İstanbul’a büyük yatırımlar yapmaya hazırlanıyor. Bomonti’de devam etmekte olan proje için Thehouse ile büyük bir işbirliği içerisinde olan firma, The House Residence Bomonti satışlarına da başladı. Uluslararası kulvarda en iyi 250 müteahhitlik firması arasında ismini bulunduran, bunun yanı sıra bu sene de 41. yılını kutlayan Yenigün Müteahhitlik, çok uzun zamandır yurt dışında projeler yapıyordu. Yenigün Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün’den gelen açıklamalara göre ise artık Türkiye yatırımlarına hız kazandırılacak.

Beyoğlu’nda yüzde 85 dönüşüme ‘evet’ dedi

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ı ziyaret ederek ilçedeki kentsel dönüşüm çalışmalarını inceledi.
Tarlabaşı’ndaki kentsel dönüşüm alanına giderek çalışmaları yerinde inceleyen İdris Güllüce, Beyoğlu’ndaki kentsel dönüşüm çalışmalarında bir noktanın çok dikkatini çektiğini söyleyerek, “En az yüzde 85 kesimin kentsel dönüşüme ‘Evet’ dediği ve vatandaşlarının ısrarıyla kentsel dönüşüm yapılmasına neden olan bir ilçeden bahsediyoruz. Ben bunun için Beyoğlu Belediyesi’ni tebrik ediyorum” dedi.
Sırada Okmeydanı var
Artık yeni bir Türkiye oluşturduklarını belirten İdris Güllüce, “Giderek büyüyen bir ülkeyiz. Ekonomik olarak ve üretim olarak artık çok daha iyi bir noktadayız. Şehirlerimizi de buna göre uyarlamamız gerekiyor” diye belirtti.
Güllüce, “Halkıyla beraber bunu istemeleri ve desteklemeleri Beyoğlu’nu en güzel örnek olarak oluşturuyor” şeklinde konuştu.
Beyoğlu Belediyesi emlak İstimlak ve Tapu birimlerini de ziyaret eden Güllüce, Beyoğlu’nda yapılması planlanan kentsel dönüşüm projelerinin minyatür maketlerini tek tek inceleyerek Ahmet Misbah Demircan’dan bilgi aldı.
2004’te Beyoğlu Belediyesi’ndeki vazifesine başladığını hatırlatan Demircan “Bu dönem yüzde 48’lik oranla yeniden göreve geldim. Bunun en önemli nedeni ise kentsel dönüşüm çalışmalarımız. Tarlabaşı projesi ile bir örnek oluşturduk. Önümüzde şimdi Okmeydanı var, bu bölgedeki vatandaşlarımız ile onlarca toplantı yaptık, onlarda dönüşüm istiyor ve bizleri destekliyorlar” şeklinde konuştu.

Sektörün kalifiye eleman ihtiyacını karşılayacak…

Kuruluşunun 25. yılını kutlayan Türkiye Hazır Beton Birliği, eğitimli ve kalifiye eleman yetiştirmeye devam ediyor. Bu eğitimlerden geçen kursiyerler sektörün kalifiye eleman ihtiyacını karşılarken, kolay iş bulma şansını da yakalıyor. Kurslarda, beton pompası operatöründen, mikser şoförüne, beton santralı operatöründen, laboratuvar teknisyenlerine kadar hazır beton tesislerinin değişik kademelerine kalifiye eleman yetiştiriliyor.
Seminerlerde başarılı olanlar, aldıkları sertifika ile Türkiye’nin önde gelen firmalarında iş sahibi olma imkânına da kavuşuyor.
Birlik, bugüne kadar 13 bini aşkın kişiyi yetiştirerek sektöre kazandırdı.

185 METRELİK ‘KULE’ YÜKSELİYOR

Ankara’da 185 metrelik yüksekliğe sahip One Tower projesini hayata geçiren İTO Yatırım’ın ortaklarından Özkan Özçelik, Başkent’te ‘sıfır risk’ ile inşa edilen ender projelerden birini hayata geçirdiklerine dikkati çekti.
One Tower’ın özellikle lokasyonuyla diğer projelerden ayrıldığına işaret eden Özçelik, “Konut almak çok zor bir iş. Karar vermenin oldukça uzun sürebildiği bu süreçte ev almak isteyenleri de çeşitli riskler bekliyor. Tamamlandığında Ankara’nın en yüksek konut kulesi olacak One Tower ile risksiz konut almayı hayata geçiriyoruz” dedi.
Özçelik, “Ankara’nın en değerli bölgelerinden Oran’da inşa edilen One Tower, çevresel düzenlemelerin tamamlanmasının ardından hemen oturulabilecek şekilde projelendiriyor. Bu sayede konut almak isteyenlerin güvenini kazanıyoruz” diye konuştu.
İnşaatı tamamlıyor
Şu anda inşaatın önemli bir bölümünün tamamlandığına vurgu yapan Özçelik, One Tower’in bölgede başlayan yeni projelerden oldukça avantajlı bir konumda bulunduğunu bildirdi. Özçelik, şunları söyledi:
“One Tower her anlamda konut almak isteyenlerin akıllarında soru işareti kalmadan tercih edebileceği bir proje. Öncelikle teslim tarihimiz yakın olduğu için yeni başlayan diğer projelerden bir adım öndeyiz. Ayrıca projemizin alt kısmında yaşam alanları da olacak. Bu da birçok projede yer almayan bir detay. Murat Tabanlıoğlu gibi uluslararası alanda ünlü bir mimar tarafından projelendirilen One Tower’ı ‘sıfır risk’ ile satışa sunduk.

Halkalı’daki stüdyoların tamamı bir ayda satıldı

Nisan ayında satışa çıkan Cadde 24 konut projesinde konutların tamamı bitti. Halkalı’da konumlandırılan Cadde 24, Cathay İleri Teknolojiler ve Ema Yatırım imzasıyla hayata geçiriliyor. Örnek dairesi hazır olan projede teslimler Eylül 2015’te gerçekleştirilecek.
Üç bloklu bir proje olan Cadde 24, 19 katlı kulesinde konutlar yer alıyor. İki blokta ise ticari üniteler bulunuyor. Küçükçekmece Belediyesi’nin hemen karşısında yer alan projenin altında birÇarşı da hizmet verecek. Cadde 24 projesinde fitness merkezi, restoran gibi sosyal alanlara da yer veriliyor.

Arsa alanının yarıdan fazlasını peyzaja ayırdı

Yaşamın başladığı Batışehir, rekreasyon ve peyzaj alanlarıyla dikkat çekiyor. 108 bin metrekareden fazla rekreasyon ve peyzaj alanı bulunan projede, korudan, bahçelere, sporalanlarından çocuk parklarına ve enerji verimliliği sunan birçok donatı birarada sunuluyor.
EgeYapı Group tarafından Bağcılar’da yükselen Batışehir’in, toplam 165 bin 326 metrekarelik arsasının 108 bin metrekareden fazlası rekreasyon ve peyzaj alanlarına ayrıldı. Yeşil çatı uygulamasının da yer alacağı Batışehir’de erguvan ve fıstık çamları da projenin farklı yerlerinde olacak.

Pendik’teki konutları aralıkta teslim edecek

Beza İnşaat tarafından Pendik Velibaba’da hayata geçirilen Doğa Konakları, metrekaresi 1.700 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Toplam 103 daireye yer verilen projede, tüm daireler 95 m2 büyüklüğünde 2+1 tipte inşa ediliyor. Ocak ayında temeli atılan projenin teslimi ise aralıkta planlanıyor.
4.500 m2 alan üzerinde kurulu Doğa Konakları’ndan daire almak isteyenlere peşin ödemelerde % 10 indirim avantajı sunuluyor. Aydos Ormanları’nın hemen yanı başındaki Doğa Konakları, Pendik Sahili’ne de yakın mesafede konumlanıyor.

Klasik ve moderni bir arada yorumladı

Yaver Holding, Avusturya Salzburg Tren Garı’nın modernizasyonu çalışmaları doğrultusunda görevler üstlendi.
Holding, Salzburg’taki Enfrastrüktür Kompetan Merkezi Kalorifer, soğutma, havalandırma, sağlıktesisleri ve elektroteknik alanlarındaki inşaat işlerinin yerel denetimi görevini aldı.
Yaver Holding uzmanları inşaat denetimi detayında inşaat süresi planlaması ve bunun inşaatı yapan firmalar ile koordinasyonu, işveren, proje yönetimi ile yapılan bütün çalışmaların mutabakatının sağlanması gibi görevleri yerine getirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir