Tower Rent örümcek vinç getirdi

2008 yılında kurulmasına rağmen Türkiye’de önemli bir pazar payın sahip olan Tower Rent, örümcek vinç teknolojisini bünyesine kattı. Zaten amacı da bu yöndeydi. 2008 yılında Avrupa’daki gelişmeleri Türkiye’ye getirmek ve geliştirmek için kurulan şirket şimdiden çok büyük işlere imza attı. İtalyan Jekko firmasını kendi hisseleri altına alan Tower Rent, bu sayede örümcek vinç teknolojisini de almıştı. Bilindiği gibi örümcek vincin patenti Jekko firmasındaydı.

Yapılan açıklamarda Tower Rent Genel Müdürü Zafer Yoluç, bu konuyla ilgii şu sözleri sarf etti : “Avrupa’da kontakta olduğumuz paletli mini vinç kiralaması yapan şirketlerle de görüşmeler yaptık. Bu araştırmalarımız sonucunda teknolojik özellikleri, kullanım kolaylığı ve kalite yönünden üstünlüğüyle kararımız Jekko oldu”

Örümcek vinci diğerlerinden ayıran en büyük özellik ise en dar yerlere bile kurulup, giriş yapabilmesi. Bu sayede ölümcül tehlikelere gerek kalmadan inşaatlar son sürat hızla devam edebilecek. Özellikle yeni yapılan dev binalar için çok yararlı olacağı düşünülen bu teknoloji Avrupa’da sadece İtalya ve Türkiye’de kullanılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir