THY’den Lufthansa açıklaması

thy

Son zamanlarda kulislerde Türk Hava Yolları ve Lufthansa arasında yeni bir anlaşmanın imzalanmak üzere olduğuna dair iddialar bulunuyor. Bu iddiaların temelinde THY’nin ve Lufthansa’nın yurt dışı yolculuklarında bir ortaklığa gidecek olması yatarken sonunda olay gerçekliğe kavuştu. Dedikoduların daha fazla ilerlemesini istemeyen Türk Hava Yolları yetkilileri, resmi bir açıklama ile söz konusu konuları yalanladı. Açıklama direkt olarak KAP’a yapılırken siz de açıklama metnini aşağıdan okuyabilirsiniz.

“Lufthansa Havayolları tarafından bugün yapılan basın açıklaması sonrasında çok sayıda basın kuruluşunda Türk Hava Yolları ile Lufthansa Havayolları arasında uzun mesafeli uçuşlarda bir ortaklık konusunda ileri seviyede görüşmeler yapıldığına dair haberler yer almaktadır.

Star Alliance ortağımız Lufthansa Havayolları ile işbirliklerine yönelik diyaloğumuz sürekli açık olmakla birlikte, Lufthansa Havayolları ile Türk Hava Yolları arasında basında yer aldığı şekilde uzun mesafeli uçuşlarla ilgili bir proje bulunmamaktadır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir