Halkbank’tan SPK’ya başvuru

halkbank

Son zamanlarda ismini bankacılık alanında yaptığı çalışmalardan ziyade yolsuzluk davasıyla birlikte duyuran Halkbank’tan SPK’ya yeni başvuru geldi. 3 milyar lira değerinde borçlanma aracı ihracı için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapan Halkbank, bunun için cevap beklemeye başladı.

SPK haftalık bültenine göre, Halkbank 3 milyar lira, Şekerbank 500 milyon lira, Bereket Varlık Kiralama AŞ 1 milyar lira, Koç Fiat Kredi Finansman AŞ 265 milyon lira, Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi AŞ 200 milyon lira, Zorlu Faktoring 118 milyon 800 bin lira, Beykoz Doğa Öğretim Yatırım ve Ticaret AŞ 100 milyon lira ve Vera Varlık Yönetim AŞ 10 milyon lira tutarında borçlanma aracı ihracı için Kurul’a müracaat etti.
İş Finansal Kiralama AŞ 37 milyon 138 bin lira, İş Yatırım Menkul Değerler AŞ 21 milyon 500 bin lira, Halk Sigorta AŞ 51 milyon lira, Hes Hacılar Elektrik Sanayi ve Ticaret AŞ 50 milyon lira tutarında bedelsiz sermaye artırımı; Şekerbank 125 milyon lira, Genpower Jeneratör Sanayi ve Ticaret AŞ de 10 milyon 430 bin 20 lira tutarlı bedelli sermaye artımı için Kurul’a başvurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir