Yumoş Yatak’ta hedef ihracatı artırmak

yumos_yatak

Çalışmalarını Samsun merkezli devam ettirmekte olan Yumoş Yatak, bu seneden başlayarak artık ihracat değerini artırmaya daha fazla bütçe ayıracak. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yumoş Yatak Genel Müdürü Mustafa Yavuzel, 8 bin metrekarelik bir fabrika içerisinde üretim yaptıklarını ve günde 300 adet yatak ve 300 adet baza, 80 adet kanepe, 10 takım koltukluk üretim kapasitesiyle çalıştıklarını dile getirirken, şu anda sınırlarımıza yakın birçok ülkeye satış gerçekleştirdiklerini ve bu ülkelerin sayısını artırmak istediklerini ifade etti. Yumoş Yatak’ın satış yaptığı ülkeler arasında Ürdün, Gana, Tunus, Libya, Almanya, Fransa, Rusya ve Ukrayna bulunuyor.

Üretimlerinin yüzde 5’ini ihracata kanalize ettiklerini dile getiren Yavuzel, ihracat rakamlarını artırmayı hedeflediklerinin altını çizdi. “Yumoş Yatakları’nın global pazardaki yeri her geçen gün daha da büyüyor” ifadelerini kullanan Yavuzel, “Biz özellikle Kuzey ülkelerine ağırlık vererek ihracatımızı artırmayı hedefliyoruz. Rusya ya da Ukrayna’ya satış ve üretim merkezi açma noktasında girişimlerimiz oldu. Fakat bu ülkelerde yaşanan sıkıntılar nedeniyle hedefimizi şimdilik erteledik” diye konuştu.

Sektörün sürekli büyüme gösterdiğine dikkat çeken Mustafa Yavuzel, sektörde yoğun bir rekabet yaşandığını, firmaların rakipleri arasında ön plana çıkmak için Ar-Ge’ye önem vermeleri gerektiğini söyledi. 200’e yakın kişiye istihdam sağladıklarını dile getiren Yavuzel, bu rakamı artırmayı planladıklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir