Beyaztepe, ihracatını artırıyor

Beyaztepe

Çalışmalarını Bursa merkezli devam ettirmekte olan Beyaztepe Tasarım Mobilya Limited Şirketi, bu senelerde ihracat oranını artırmaya yönelik girişimlerde bulunacak. Geride bıraktığımız senenin sonuna gelindiğine bir önceki seneye oranla yüzde 25 büyüme sağlamış olan firma bu oranla firma tarihinin en büyük büyümesini gerçekleştirdi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Firma sahibi Tamer Bulut, Türk Cumhuriyetleri, Irak, Bulgaristan, Dubai, Libya ve Bakü gibi ülkelere ihracat yaptıklarını ve bu sayede satışlarının yüzde 30’unun yurt dışına aktarıldığını dile getirirken, birçok ham maddeden yeni tasarımlar ürettiklerini de ifade etti.

Bursa ve İstanbul ağırlıklı hizmet vermelerine karşın Urfa’dan Mersin’e, Balıkesir’den Trabzon’a kadar hizmet ulaştırdıklarının altını çizen Bulut, bu yıl yüzde 15 büyüme beklediklerini söyledi. İstanbul’da şube açmayı hedeflediklerini açıklayan Bulut, “Bursa’da olmak sektör için oldukça zor. Bir yanımızda İstanbul, diğer yanımızda İnegöl var. İyi ürünü ucuza satamazsak yaşama şansımız yok. Şirket olarak bir ayağımızın İstanbul’da olmasını hep istedik. İstanbul’a şube açmamız halinde bu bize daha çok başarı getirecek” açıklamasını yaptı.

Bursa genelinde birçok farklı noktada atölyelerinin olduğunu anlatan Bulut, toplam bin metrekare kapalı alanda 40 personel ile hizmet verdiklerini ve el emeği ağırlıklı projelere imza attıklarını dile getirdi. Sektöre yönelik değerlendirmelerde bulunan Bulut, özellikle dekorasyon işlerinde kalifiye ara eleman sıkıntısı yaşadıklarının altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir