Atlas Halı, Ar-Ge ile büyüyecek

Atlas Halı

Ülkemizin önde gelen halı üreticilerinden olan Atlas Halı, büyümesini Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarıyla devam ettiriyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Atlas Halı Genel Müdürü Meriç Bebitoğlu, insan hayatını kolaylaştıran halılar ürettiklerini ve bu seneyi yüzde 35 büyüme ile kapatmayı beklediklerini dile getirirken, bundan 2.5 sene önce nano teknolojiyle üretilen halıları piyasaya sürdüklerini ve 2015’e geçerken bir önceki seneye oranla yüzde 48 büyüme kaydettiklerini ifade etti.

Nano halılar daha da geliştirildi
Halılarda kullandıkları nano teknolojiyi daha da ilerlettiklerini belirten Bebitoğlu, halıların artık leke barındırmama yönünde çay kahve gibi sıcak lekeleri de kapsar hale geldiğini belirtti. Bebitoğlu, “Leke barındırmama özelliğini geliştirdik. 2,5 yıllık bir ürün ama yeni unsurlarla ilerlettik. Sıcak lekelere çay kahve lekelerine karşı etkili hale geldi. Bir leke kalsa bile halı durdukça, güneş ışığında, evin ışığında kendi kendini temizliyor. Işığın durumuna göre 15 günde, bir ayda ya da daha kısa sürelerde kendi kendini temizleyebiliyor” dedi.

‘Simya serisi’ ile kişiye özel halı

Simya serisi adını verdikleri iki yeni uygulamayı da başlattıklarını belirten Bebitoğlu, bunlardan birinin çocukların evde çizdiği resimler dahil istenilen deseni halıya dönüştürmek olduğunu, bu yolla insanların dünyada tek ve kendileri için önemli bir halıya sahip olabileceğini vurguladı. Diğer uygulamanın ise beyaz renkte üretilen halıların müşterinin istediği renge boyanabilmesi olduğunu kaydeden Bebitoğlu, “Bu şekilde terzi usulü diyebileceğimiz, insanların kendisine özgü istediklerini içeren iki yeniliği sunmuş olduk. Dönüşümü çağrıştırdığı için Simya serisi adını verdik” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir