THY, unutulan eşyaları satıyor

thy

Her bir yıllık dönemin sonunda THY, uçaklarında unutulmuş olan eşyaları satışa sunuyor. Yolculuktan sonraki dönem içerisinde unutulan eşya için geri alma talebi gelmediği takdirde malları kendi eşyasıymış gibi açık artırmayla satan Türk Hava Yolları, bu sene ne kadar eşya unutulduğunu da açıkladı. Gelen bilgilere göre uçaklarda geçen seneden bu yana 1.523 tane muhteviyatlı bagaj, 2021 tane bebek arabası, 233 tane tekerlekli sandalye ve bunların yanı sıra 608 tane de elektronik eşya unutulmuş. 44 bin 525 sahipsiz küçük eşya ise geriye kalanlar olarak değerlendiriliyor. Bu eşyaların hepsi kapalı zarfla teklif alma yöntemi ile satışa sunulacak.

Yarı fiyatına gidecek
Satışa konu eşyanın tahmini bedeli, KDV hariç 200 bin lira olarak belirlendi. Eşyalarını satışı için 10 Temmuz’da kapalı zarfla teklif alınacak.
Uçağın seferi tamamlandıktan sonra hostesler tarafından kontrol edilen kabinde bulunan eşyalar, Uçak Temizlik Amirliği’ne ve daha sonra Kayıp Eşya Ofisi’ne teslim ediliyor. Bir ay ofiste bekletilen eşyalar, başvuru olmadığı taktirde kayıp eşya deposuna alınıyor. Depodaki eşyalar, bir yıl olan bekleme süresinin bitiminde ihale ile satılıyor. İhaleyi alan da mağazasında bu ürünleri yarı fiyatına satıyor.
Kullanılmış eşyalar için garanti sağlanmıyor ama ucuzluk nedeniyle yoğun ilgi görüyor. Uçaklarda numaralı ve güneş gözlüğü, şemsiye, kitaplar ve freeshop ürünleri de çoklukla unutulan ve satılan eşyalar arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir