Rusya’da KOBİ’lere Sigorta İmkanı

Rusya’da KOBİ’ler tarafından sigorta şirketlerine yapılan kayıtlar sonucunda, şirketin iflas durumunda oluşacak tüm problemler ortadan kaldırıldı. KOBİ’lerin hakkın korunabilmesi amacıyla direkt olarak, tazminat alma hakkı korunduğu için maddi zarar görmemeleri sağlanacak. Tüm mevduat sahiplerinin kayıttan çıkarılmasıyla, tazminat olarak tanımlanan tutar da kendisine ödenmiş olacak.

Sigorta Şirketi İflası Mağduriyet Yaratmayacak

Sigorta şirketlerinin Rusya’da yaşayacağı iflas durumunda, şirkete kayıtlı hesabı bulunan işyeri sahiplerinin mağdur olmaması için girişimlerde bulunulacak. Ödenen ücretlerin geri alınabilmesini sağlayan yeni yasa tasarısı oluşturuldu ve parlamentoya sunuldu. Alınan olumlu yanıt sayesinde tasarı kabul edildi ve 2019 yılının 1 Ocak tarihinden itibaren tüm ülkede KOBİ’ler korunmuş olacak.

Herhangi bir mağduriyet yaşamamaları amacıyla şirketler belirli aralıklarla denetlenecek ve iflas durumlarının da önüne geçilmesi için girişimlerde bulunulacak. Rusya’da yapılan düzenlemelerle birlikte, bir sigorta şirketi iflas vermesi halinde direkt olarak KOBİ’lerin ücretleri kendilerine aksatılmadan ödenecek. Kobi’ler tarafından özel olarak yapılacak kayıtlarda tazminat alma hakları hiçbir şekilde etkilenmemiş olacağı için güven altına alınmış oluyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir