Mudo’da hedef 850 milyon ciro

mudo

Ülkemizin giyim ve kıyafet konusunda en önde gelen isimlerinden biri olan Mudo’da önümüzdeki yılların hedefi koyuldu. 2017 yılının sonunda senelik 850 milyon lira ciro değerine ulaşmak isteyen Mudo, bunun için bu sene önemli yatırımlar yapacak. İlk olarak yurt dışında ilk mağazalarını açmak isteyen Mudo, bu bağlamda ilk olarak Kıbrıs ve Azerbaycan’a yatırım yapacak. 2014 yılını yatırım yılı olarak ilan eden yöneticiler yurt dışının yanı sıra Anadolu’daki mağazalara da özen gösterecek. Şu anda Türkiye içinde bin 100, yurt dışında ise 240 bayilik teklifi almış olan Mudo, yeni bir markayla birlikte mobilya işine de giriyor.

Altı kente yatırım yapacak

Tuzla’da 15 milyon dolara malolan yeni depo ve ofis alanlarını gazetecilere tanıtan Mustafa Taviloğlu, şöyle devam etti: “Mudo’yu yani bizi tanıyan, çok iyi bir mağaza alanı bulunan ve işinin başında olacak mağaza sahipleri ile hiçbir risk almadan Mudo Concept ürünlerini satabilecekleri bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Bu klasik anlamda ‘bayilik’ değil. Biz gelir paylaşımı olan yeni bir modeli uygulayacağız. 15 ile şehre bakacağız ve en az 6 ilde büyük mobilya mağazaları açacağız.”

‘Yeni nesil Mudo için çalışıyoruz’

2013’ün Mudo için verimlilik yılı olduğunu belirten Mudo CEO’su Barış Karakullukçu ise, bu yılın gelişim ve müşteri deneyim yılı olacağını vurguladı.

Karakullukçu, “Yeni nesil Mudo için çalışıyoruz. 2013’ü 363 milyon lira ciroyla kapattık. Ciromuzun yüzde 60’ı hazırgiyim, yüzde 40’ı Concept’ten sağlandı. Satış alanımız 100 bin metrekare, ofis hariç depo alanımız 40 bin metrekare oldu. Faaliyet karımız yüzde 60 arttı. Genelde zor olan bir yılı biz iyi geçirdik. 2014 hedefimiz 425 milyon lira ciro,
118 mağaza.”

Eylülde yeni marka geliyor

Mudo Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Taviloğlu, gelecek dönemde büyük mobilya mağazalarını artırmayı ve yurtdışına açılmayı hedeflediklerini anlattı. Taviloğlu, 2015 yılından itibaren Mudo Concept markasını Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs’tan başlayarak dünyaya açacaklarını kaydetti.
Bu arada Mudo, eylül ayında tanıtılacak yeni bir marka üzerinde çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir