KOSGEB Hangi Evrakları Talep Ediyor?

Ülkemizde kobilere verdiği destek ile bilinen KOSGEB, birçok farklı sektör için yardım yapmakta. En çok merak edilen şey ise ilk defa iş kurmak isteyen birisinden nasıl evrakların talep edildiğidir. Buna göre şu dokümanları hazırlamak ve kuruma sunmak şarttır;

  • İlk olarak girişimcilik belgesi almak gerekmektedir. Bunun için KOSGEB aracılığı ile bir eğitim yapılır. Buna katılım sağlanmalıdır. Sonrasında ise sınava girmeye gerek olmadan belgeyi almanız mümkündür. Okuma yazma zorunluluğu söz konusudur. Eğitim verilen yeri, resmi KOSGEB sitesi üzerinden hemen öğrenebilirsiniz.
  • Yeni girişimci olan kişilerin aynı zamanda başvuru formunu dikkatli bir şekilde doldurması lazım. Bunun sonrasında ise hemen taahhütname hazırlanmalıdır. Destek ödeme talep formu bir diğer önemli belgedir.
  • KBS adı verilen sisteme kayıt yaptıran kişiler, başvurularını internet aracılığı ile tamamlayabilirler. Bunun ardından bilgi dokümanı oluşturulur. Ayrıca iş yerinize ait olan imza sirkülerini hazırlamanız şarttır. Sonrasında odanın faaliyet belgesi ve ticari sicil gazetesi bir araya getirilmelidir.

Böylelikle gerekli olan tüm evraklar temin edilmiş olunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir