Kobilere Verilen Destek Arttırılıyor

Türk ekonomisinin temel taşlarından birisi olarak kabul edilen kobilere, son dönemde çok büyük destekler sağlanıyor. İşletmelerin ayakta durabilmesi ve ekonomiye katkıda bulunabilmesi adına yeni önlemler yolda. Yapılan son açıklamaya göre modern anlamda seracılık faaliyetleri yürüten kişiler için destekleme geliyor. Bunun için şart ise değişti. Daha önceden 40 dekar olarak açıklanmış olan kriterin 25 dekara çekileceği açıklandı. Böylelikle daha fazla kişi devlet eliyle ve KOSGEB aracılığı ile destek alabilecek.

Eskişehir’de açılışa katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, konu ile alakalı olarak şunları söyledi; Türkiye seracılık konusunda son derece iyi ve gelişmiş bir ülke. Daha önceden de bu sektöre yönelik destekler veriyorduk. Fakat almış olduğumuz bir karar ile kuralı değiştirdik. Artık modern seracılık için verilecek kredinin ön şartı 40 dekar değil. 25 dekar üzerinden kredi sağlanacak. Bu gelişme çok önemli. Çünkü milli ve yerli üretim böylelikle artmış olacak. Bu konuda KOSGEB ilana çıktı. Başvurular da hemen alınmaya başlandı, dedi.

2 Comments on “Kobilere Verilen Destek Arttırılıyor”

  1. destek adı altında bizlere telefon edenler her kim ise daha para vermeden kafadan 800.-tl. para yatırın diyor. adamın 800-tl..si olsa zaten destek istemeyecek. Dolandırıcılar sarmış etrafını vatandaşın. Boşuna kandırmaya çalışmayın.

  2. defalarca müracaat ettim …1996 dan bu yana gerçek gelir mükelllefiyim vergimi veriyorun 18 ay askerlik yaptım..hiçbir sabıkam hiçbir icralık takipli evrağım yok.HAKKARİ yüksekovada yaşıyorum…adıma kayıtlı işyerim var devam ediyorum.2016 yılındaki şehir hendek çatışmalarında evim-dükkanım yakılıp yıkıldı…kaç kere evrakları verdim müracaat ettim bana vermediler…dedilerki malı mülkü olan ve iktidara yakın kişilere veriyoruz…
    yani malesef ki devletimiz gerçekten çalışana bütün olumsuzluklara rahmen azimle çalışana gerçek kobilere faizsiz geri ödemeli kredi vermiyor…vereceğine inanmıyorum…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir