Kobi’lerin Finans Sorunları Çözülüyor

KOSGEB 2003 yılından bu yanan KOBİ’lere finans desteği sağlıyor. Kredi faiz desteği ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin hem açılmasını hem de faaliyetlerini sürdürebilmeleri için finansal desteği sunuyor.

KOSGEB’in Kobi’lere özel sunduğu hibeler ve faizsiz kredi destekleri sayesinde, ihtiyaç duyulan finansal destek temin ediliyor. 300.000 TL’ye kadar faiz desteği veren Kosgeb, üretim ve kalite standartlarının artırılması için işletmeleri destekliyor.

Finansman sorunlarının çözülmesi, istihdam yaratılması ve global ticaret piyasalarında rekabet gücünün artırılması için 300 bin TL’ye kadar kredi faiz desteği veriyor.

Bakanlar Kurulu Kararı’na göre faaliyet eden KOSGEB, program ve proje türlerine göre işletmelere faiz- kar payı, komisyon gibi giderlerde destek vererek, özel bankalar ve katılım bankalarında kullanılan kobi kredilerinde finansman sağlıyor.

Mevzuatlara ilişkin ekler, KOSGEB KOBİ kredi faiz desteği yönetmeliği ve KOSGEB kredi faiz desteği yönergesi KOSGEB web sayfasında sunuluyor. www.kosgeb.gov.tr adresinden KOBİ’lere özel tüm programlar, hibe destekleri, faizsiz krediler, girişimci finansman paketleri ve kredi faiz desteklerine erişim sağlanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir