Kobi Faizleri Düşürüldü!

KOSGEB başkanı Cevahir Uzkurt tarafından açıklanan, son dönemdeki kobi alanında finansal desteğin düşmesinin nedenleri, faizlerin çok fazla olmasından kaynakladığı üzerineydi. Daha sonra KOBİ finansman destek programıyla, kobicilerin kredi olanaklarından daha kolay yararlanabilecekleri fırsatlar yaratılmaya başlandı. Özellikle kredi alanında, 50 bin liralık bir kredi için bile fazla faiz oranları kobilerin atılım yapmamasının nedenleri olarak görülüyordu.

Kredi Kartı Fonu Desteği

Ekonominin biraz düzelmesi kobilerin de işine yarıyor. Bu alanda kredi faizlerinin düşmesi için çalışmalara başlayan KOSGEB genel başkanı, kısa zamanda işlemlerin tamamlanmasını sağladı. Girişimcilerin ve kobilerin artık daha kolay kredi başvurusu yapıp, kredi almalarını hedefleyen bu çalışma, Türkiye ekonomisinin de canlanamsına olanak tanıyacak.

50 bin liralık kredi kullanımı 10 puan ve 500 lira ise 12 puan faiz, kar kısmını biz karşılıyoruz diye ifadelerde bulunan Cevahiz Uzkurt, çalışmaların da devam edeceğini belirterek, kobilerin teşviki için yeni çalışmalara da başlanacağını açıkladı. Düşük faizli kobi kredileri için bankalar da çalışmalara başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir