İşletme Edindirme İçin Krediler Ziraat’ten

T.C Ziraat Bankası, Kosgeb kredileri ve Kobi kredileri ile işletmesi olanları ve işletme sahibi olmak isteyenleri destekliyor. Tarımdan hayvancılığa, esnaflıktan sanayiye dek her sektörde sunduğu krediler ile işletme edindirme destekleri sağlıyor. Kosgeb hibeleri ve kredileri Ziraat Bankası aracılığı ile kullanılabilirken, Kosgeb’den bağımsız olarak kredi kullanmak isteyen girişimcilere de düşük faizli kredi desteği veriliyor.

Bitkisel üretim, hayvansal üretim ve su ürünleri yetiştiriciliği / avcılığı gibi sektörlerde, hali hazırda işletmesi olan Kobi’lere destek kredisi olarak veriliyor. Bağ, bahçe satın almak, arsa- arazi satın almak, kümes- sera, ağıl veya ahır gibi tesisler kurmaları için verilen finansman desteğidir.

Gerçek veya tüzel kişilere sunulan işletme edindirme kredileri, farklı ödeme periyotları ve uygun vade olanaklarıyla, yatırım kredisi niteliğinde sunuluyor. Üretim yapılan veya faaliyet edilen sektöre göre, sübvansiyonlu kredi uygulamaları kapsamında, düşük faizli krediler sağlanıyor.

İşletme Edindirme Kredisi İçin Gerekli Belgeler;

  • C Nüfus Cüzdanı
  • ÇKS sistemine kayıt ve çiftçi belgesi
  • Tarımsal işletmeyi tevsik edici belgelerTeminatlara ilişkin belgeler
  • Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerin, güncel 3 yıllık bilanço ve gelir tablosu belgeleri gereklidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir