KOBİ’lere Tam Destek

KOSGEB Antalya İl Müdürlüğü’nde düzenlenen 2018 yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programı doğrultusunda KOSGEB’in yıl içerisinde ne tür yardımlarda bulunacağı konusunda bilgi verildi. Program hakkında detaylı olarak konuşan İl Müdürü Şükrü Mısırlı, KOSGEB veri tabanında kayıtlı olan ve yardım engeli bulunmayan tüm işletmelerin yeni makine alımları için finansal anlamda destek olunacağını belirtti.

Antalya’da 41 tane KOBİ’ye destek olacak bu programla birlikte, 1 milyon TL üst limiti bulunan kredilerin 300.000 TL lik faiz kısmı KOSGEB tarafından karşılanıyor. Geri ödeme konusunda da ilk 6 ayın geri ödemesiz olarak, kalan kısmın da üçer aylık eşit taksitler ile ödenmesi kolaylığı sağlanıyor. Üstelik 36 içerisinde vadeli bir şekilde ödeme fırsatı da bulunuyor.

Programın 1 Ağustos itibari ile bittiğini açıklayan İl Müdürü Şükrü Mısırlı, toplamda 41 tane Antalyalı KOBİ’ye yardım ettiklerini belirtti. Eğer başvuruda bulunmak istiyor fakat tarihleri kaçırdığınız için üzülüyorsanız, 3 Eylül’e kadar tekrar şansınızı deneyebilirsiniz. Böylece siz de bu avantajlı programdan yararlanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir