KOBİ’lerin En Çok Tercih Ettiği Kargo Firması

KOBİ E-ticaret raporuna göre ülkemizde KOBİ’lerin en çok tercih ettiği kargo firması Aras Kargo olarak belirlenmiştir. Rapora göre, 2017 yılının analizleri sonucunda e-ticaret sitelerinden alınan verilere göre 1 yıl içerisinde 3 milyonu aşkın sipariş Aras Kargo tercih edilerek verilmiştir.

Raporun içeriğine daha detaylı olarak bakacak olursak, yapılan her 3 siparişten 1 tanesinin mobil cihazlar üzerinden yapıldığını ve Marmara Bölgesi’nin İstanbul nedeniyle en çok alışveriş yapan bölge olarak görüldüğü belli olmaktadır. Alışverişlerin en yoğun olduğu gün ise pazartesi günleridir. Ayrıca 14.00 ile 16.00 saatleri arasında alışveriş yoğunluğunun yine oldukça fazla olduğu görülmektedir.

Aras Kargo da bu rapor üzerine, bu konuda çok çalıştıklarını ve daha iyi hizmet vermek amacıyla sürekli olarak kendilerini geliştirdiklerini belirtmiştir. Buna ek olarak 2020’ye kadar yapacakları yeni yatırımlar ile Ankara, İstanbul, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerde 5 büyük teknolojik transfer merkezi açmayı planlayan Aras Kargo, bu süreçte KOBİ’lerle olan ilişkilerini de güçlendirerek daha profesyonel bir hizmet vermeyi amaçladığını da belirtmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir