Kılıç Holding, Bahamalar’a da giriyor

kilic_holding

Avrupa’nın en büyük su ürünleri üreticisi olan Kılıç Holding, sınırlarını yeni ülkelerle genişletmeye devam ediyor. Şu anda 65 ülkeye balık göndermekte olan firma bu listesine Amerika, Bahamalar ve Arnavutluk’u da katmak üzere.

Dünyanın en büyük çipura ve levrek üreticisi unvanını sahip olduklarını ve Avrupa’nın lider su ürünleri kuruluşu olduklarını ifade eden Kılıç Holding Kurulu Başkanı Orhan Kılıç, “Önümüzdeki günlerde de Arnavutluk Cumhurbaşkanı ve Başbakanı ile görüşmelerimiz olacak. Onların su ürünleri politikalarına katkı sağlamaya çalışacağız. Bunların hepsini yaparken asıl teknoloji burada olacağı için buradan balık ve yem satacağız” diye konuştu. Dünyada başarılı bir firma sayısının bir elin parmağını geçmediğini belirten Kılıç, şunları ekledi:

“Bahamalar çok büyük bir turizm ülkesi olmasına rağmen Başbakanının davetiyle oraya yatırıma başladık. İki hafta önce Bahamalar’dan bize bir ekip geldi. Biz de Arnavutluk’un ardından İtalya, ABD ve Bahamalar’da görüşmelerimizi yapacağız. ABD gibi çok büyük bir ülkenin balığını gönderebileceğimizi düşünüyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir