Ayhan Tekstil’de hedef 100 mağaza

ayhan_tekstil

Çalışmalarını İstanbul merkezli sürdürmekte olan Ayhan Tekstil, hızla devam eden büyüme ivmesine güç katacak projelere yoğunlaşıyor. Önümüzdeki seneyle birlikte İstanbul sınırları içerisinde 10 yeni mağaza açmak isteyen markanın bir diğer hedefi de 6 yılda 100 mağaza açmak. Bu bağlamda Anadolu’da 50 tane mağaza planı yapan firma yakın zamanda franchise vermeye başlıyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Ayhan Teksitl Yönetim Kurulu Üyesi Cem Karabulut, şu anda yurt dışında 20 mağazaya sahip olduklarını ve bu ülkeler arasında Rusya ile İsrail’in de bulunduğunu dile getirdi.

Anadolu’ya franchise verecek

Müşteri kitlesi 18-35 yaş arası çalışan kadın olan şirket, şimdi büyüme atağı başlatıyor. Bunun için Levent’te 10 milyon dolara yakın yatırım yaparak yeni bir bina aldıklarını anlatan Cem Karabulut, “Mağazalaşma atağı başlatacağız. Levent’e geçme sebebimiz de bu . İstanbul’a 10 tane mağaza açacağız 2016 sonuna kadar. Cadde mağazaları olacak ve en az 500 metrekare olan mağazaların büyüklüğü 2 bin metrekareye kadar çıkacak. Anadolu’da ise franchise vereceğiz. AB’de de kendimiz açmak istiyoruz. Her mağaza için 1 milyon TL yatırım yapacağız. 100 mağaza açacak kadar altyapı oluşturduk. Hedefimiz 6 yılda İstanbul’da 15-20, Anadolu’da 40-50 mağaza açmak” diye konuştu. Bu süre çinde Ayhan Tekstil, yurtdışı mağazalar ile birlikte 100 mağazalık bir zincir haline gelmek istiyor. Ürün gamı olarak orta segmente hitap ettiklerini anlatan Karabulut, yeni dönem ile birlikte bir üst segmente yönelik ürün gamına geçeceklerini, bunun için de İtalya’da tasarımcı ve kumaş getireceklerini anlattı.

Filistin ve İsrail’de mağazası var

Ayhan Tekstil, şu an 18 ülkeye satış gerçekleştiriyor. Bu ülkeler arasında Rusya, Türki Cumhuriyeterler, Ukrayna, Moldova, Hırvatistan, Yunanistan, Arap ülkeleri, Filistin ve İsrail bulunuyor. Şu an Rusya pazarı oldukça sıkıntılı. Iki sene önce Mısır ile anlaşma yaptıklarını anlatan Karabulut, ülkede sıkıntıların baş göstermesi ile anlaşmayı bozduklarını belirtti. Karabulut, Irak’ın ise kendileri için çok önemli olduğunu, bir dönem satışlarında yüzde 20 payı olan Rusya ile başa baş gelen pazarda yine sıkıntılar nedeni ile sorunlar yaşadıklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir