Karsan’dan yeni proje

karsan

Ülkemizin otomotiv sektörünün en önde gelen markalarından biri olan Karsan, yeni bir projeye hazırlanıyor. Geride bıraktığımız gün Reuters ile bir röportaj düzenleyen Karsan CEO’su Murat Selek, şu anda Türkiye’deki üretim olanaklarından faydalanmak isteyen birçok yabancı otomobil markası ile iletişimde olduklarını ve gelişmesi muhtemel olan projeler üzerinde mesai harcadıklarını dile getirirken, kendi isimlerini taşıyacak olan proje V1 üzerinde de çalışmalarının devam ettiğini, bunun yanı sıra Hyundai Motor Company adına üretilecek olan yeni modelle birlikte 2015’ten sonra büyük bir sıçrayış beklediklerini de ifade etti.

‘Daralma yaşarız’
Güney Koreli Hyundai Motor Company ile ticari araç üretimine yıl sonunda başlayacaklarını, bu sayede gelirlerignin ve üretim adetlerinin 2015 yılından itibaren hızlı artış kaydedeceğini anlatan Selek, Hyundai projesiyle birlikte Karsan’ın büyüyeceğini, diğer orijinal markalı ürünlerin de etkisiyle farklı bir Karsan’ın temeli atıldığını söyledi.
2013’te 275 milyon euro olan cirolarını, 2015 yılından itibaren yılda 550 milyon euro’ya çıkarabileceklerini ifade eden Selek, Hyundai projesinde 2015’ten itibaren yılda 15 bin adetle başlayıp, yıllar içinde 50 bin adede kadar yükselebileceklerini ifade etti.
Selek, Peugeot ve Renault Trucks projelerinin sona ermesinin yanında Hyundai projesi için üretim hatlarının yenilenmesi nedeniyle satış adetlerinde bu yıl geçici daralma yaşayacaklarını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir