Hayal Kahvesi, kahve zinciri kuruyor

Hayal Kahvesi

Son zamanlarda sahne verdikleri ünlü sanatçılarla ismini fazlasıyla duyurmayı başarmış olup, Türkiye’nin önemli büyük illerinde şubelere sahip olan Hayal Kahvesi, yeni bir sektöre daha adım atacak. Starbucks’a rakip olup kahve ve yemek servisi veren bir kahve zinciri açacaklarını dile getiren Hayal Kahvesi’nin sahibi Fehmi Yaşar, yeni zincirlerinin de şu anki gibi Türkçe bir isme sahip olacağını ancak alkol satışının olmayacağını dile getirirken kahve çeşitlerinin yanında yiyecekler de satacaklarını ifade etti.

‘Tavla isteyen var’
Hayal Kahvesi’ni kurarken de yabancı isim yerine Türkçe isim koymayı tercih ettiklerini ve ismin daha ilk günden benimsenip sevildiğini vurgulayan Yaşar, “Ancak ‘kahve’ isminden dezavantajımız da oldu. İmaj açısından formatı yanlış anlayanlar da oluyor. Hala, Beyoğlu’ndaki yerimize gelip, ‘Tavla var mı’ diye soran oluyor” dedi.

Diyarbakır’a ‘Hayal’

Hayal Kahvesi’nin 1992’de kurdukları Beyoğlu’ndaki ilk işletmesinden bu yana, franchise zinciriyle şubeleşmeye devam ettiğini belirten Yaşar, şunları söyledi:
“İstanbul’da Beyoğlu, Güneşli ve Sirkeci, Bursa’da da merkez ve Görüklü’de şubelerimiz var. İzmir Alsancak’ta 2 tane, Adana, Ankara, Mersin, Gaziantep, Çanakkale ve Kuşadası’nda birer şubemiz oldu. Yılsonuna kadar 19 şubeye ulaşacağız” dedi.

Yaşar, franchise verirken katma değeri olan yerleri tercih ettiklerini kaydederek, “Franchise bedelimiz her il ve konuma göre değişiyor. Franchise verirken seçici davranıyoruz, her isteyene vermiyoruz. Diyarbakır, Denizli ve Samsun şubelerimiz açılışa hazır. Görüşmesi devam eden yerleri şimdilik açıklamıyoruz” dedi.

Her mekân performans sahnesi

Yeni sezonda Hayal Kahvesi’nin bütün şubelerinde yoğun bir konser programı planladıklarını vurgulayan Fehmi Yaşar, “Canlı müzik açısından büyük bir ihtiyaca cevap veriyoruz. Bu programlarda yerli gruplarımız sahne alırken, müzikseverleri dünyanın dört bir yanından gelen yabancı grupların da performanslarıyla buluşturuyoruz” dedi.

Sirkeci’de caz

Sirkeci’de Büyük Postane’nin karşısındaki sokağın içine açtıkları yeni şubede de konserlere başlayacaklarını söyleyen Fehmi Yaşar, “Sirkeci şubemizde caz müziğine ağırlık vereceğiz, yerli caz gruplarının yanısıra yabancı grupları da bu mekanda ağırlayacağız. Sirkeci’de daha sakin bir ortam olacak” diye konuştu.

İsim hakkı davası

Çubuklu ve Caddebostan’da Hayal Kahvesi isminin izinsiz kullanıldığını kaydeden Yaşar, “Bu işletmelerle anlaşmak için adım attık ama sözleşmeye yanaşmadılar, öyle olunca da mahkemeye başvurduk, konu yargıda” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir