Cem Uzan’a kötü haber

cem_uzan

Ülkemize, Türkiye’ye karşı 100 milyar dolarlık davalar açan ve bunların hepsini bu vakte dek kaybetmiş olan Cem Uzan’a bir kötü haber daha geldi. Cem Uzan’ın Birleşik Arap Emirlikleri’nde yeni bir zulası daha gün yüzüne çıkarılırken el konulması için de işlemler başlatıldı. Motorola’ya büyük borç sahibi olan Cem Uzan’a bir de yeni dava açıldı. BAE’deki hesabında 30 milyon dolar bulunan Cem Uzan’ın bu hamleye nasıl bir karşılık vereceği şu an için bilinmezliğini koruyor.

UZAKDOĞU BAĞLANTISI

ABD’li Yargıç Jed Rakoff’un Motorola’ya başta Cem-Hakan Uzan kardeşler olmak üzere ailenin e-maillerini izleme izni vermesinin ardından Asya’da yatırımları olduğu ortaya çıktı. Uzanlar’ın internet yazışmalarından Hong Kong ve Singapur’da da mal varlıkları olduğu tespit edildi. Motorola tarafından hemen bu ülkelerdeki mahkemelere gerekli başvurular yapıldı.

5.2 MİLYAR DOLARLIK DAVA AÇTI

15 Kasım 2013’te Hong Kong’da, 18 Kasım’da da Singapur’da Uzanlar’a ait olduğu tespit edilen tüm mal varlıkları donduruldu. Motorola Uzan ailesinden kişilerin de bulunduğu 12 sanığa, Hong Kong’da 5.26 milyar dolarlık dava açtı. Dava açılanlar arasında Kemal Uzan, oğulları Cem ve Hakan Uzan da var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir