Hakmar satılıyor mu?

Hakmar

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddiada Hakmar’ın satılmasına dair bazı söylentiler gelmişti. Ülker tarafından satın alınacağına dikkat çekilen haberde Hakmar’ın hızla yükselişte olduğu ve bunun da büyük isimleri korkuttuğu ifade edilmişti. Ancak sonunda resmi bir kaynaktan açıklama geldi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Hakmar Perakende Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Üyesi İsa Albayrak, “Hakmar’ın söz konusu haberde adı geçen şirket de dahil olmak üzere herhangi bir kurum ya da kuruluşla bir satış gündemi ve görüşmesi bulunmamaktadır” cümlesini sarf ederek bu iddialara son noktayı koymuş oldu.

Hedeflerinin ilk olarak İstanbul’da, sonrasında ise Türkiye’nin genelinde en üst seviyeye oynamak olduğunu ve şu anda 25 Hakmar Express’e sahip olduklarını dile getiren İsa Albayrak, açıklamasını bu sözlerle tamamladı:
Hakmar’ın söz konusu haberde adı geçen şirket de dahil olmak üzere herhangi bir kurum ya da kuruluşla bir satış gündemi ve görüşmesi bulunmamaktadır. Nitekim bu hakikat Yıldız Holding tarafından da teyit edilmiş, böyle bir gelişmenin olmadığı açıkça kamuoyuna duyurulmuştur. Yatırımlarına durmaksızın devam eden ve hedeflerine doğru ilerleyen şirketimiz hakkında, yanlış algı ve değerlendirmelere yol açabilecek söz konusu asılsız haberlere yönelik yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzun bilinmesini isteriz.

Sonuç olarak, açıkça ifade edildiği üzere kamuoyuna tamamen yanlış ve asılsız şekilde yansıyan bilgilerin bu açıklamalar çerçevesinde düzeltilmesini ve bu şekilde bilinmesini rica eder, saygılarımızı sunarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir