Elektrik üretimi azalacak

elektrik_uretimi

Ülkemizin son dönemlerde almış olduğu yağış herkesin dilindeyken bu kadar kötü sonuçların almasını gerçekten beklemiyorduk. Yağmur yağmamasının sonuçlarında sadece doğal kötülükler bulunmuyor, elektrik kullanımı ve ülke ekonomisi de bu gelişmeden fazlasıyla etkilenecek. Uzun süredir Enerji Bakanı Taner Yıldız’dan bu konu hakkında bir açıklama bekliyorduk ve o açıklama sonunda geçen gün yapıldı.

Geride bıraktığımız gün elektrik üretimi konusunda açıklamalarda bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, maalesef mart ve nisan aylarında beklenen yağışların gerçekleşmediğini ve bu nedenden dolayı önümüzdeki aylarda barajlarımızda üretilecek olan elektrik üretimi değerinin azalacağını dile getirirken, yine de yağışların artacağından umutlarının olduğunu ve bunun da ala bir gelişme olabileceğini ifade etti.

Gazprom Yönetim Kurulu Başkan Vekili Aleksandr Medvedev’in Türkiye’ye yaptığı ziyaret hakkında da birkaç açıklama yapmış olan Yıldız, gündemde yer alan doğalgaz fiyatındaki indirim ve Güney Akım’ın Türkiye’den geçmesi konusunun kendileriyle tabi ki görüşüleceğini ve basına çıkan olumsuz haberlerin hiçbir gerçeklik taşımadığını belirtirken, Rusya’dan daha ucuza daha fazla gaz alabilmenin yollarını bulmak için büyük bir araştırma içinde olduklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir