Generali Sigorta’dan 30 TL’ye kasko

kasko

Otomobil sayısının insan sayısından daha hızlı arttığı bir ülkede yaşadığımızı yazımızın başında belirttikten sonra durumun ne kadar önemli ve ciddiye alınması gerektiğine değinelim. Ülkemizde bulunan otomobillerin yaklaşık yüzde 25’in de kasko bulunurken yüzde 85’i de trafik sigortası barındırıyor. Kasko fiyatlarının yüksek olması nedeniyle sürücüler bundan kaçınırken Generali Sigorta’nın düzenlemiş olduğu kampanyayla birlikte bu istatistiklerde değişiklik yaşanacağı kesin. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Generali Sigorta Genel Müdürü Mine Ayhan, Ramazan Bayramı ile start alan kampanyaları dahilinde 5 milyon 555 bin 555 kişiye Kolay Kasko paketi ile aylık 30 TL’nin altında bir fiyatla bin liraya kadar teminatlı kasko sağlayacaklarını ifade etti.

‘Sel, su basması hasarları arttı’
Son dönemde yaşanan yağmurlar nedeniyle su basması, sel gibi hasarların arttığını belirten Ayhan, işyerlerin yanı sıra konutlardan da çok hasar geldiğini söyledi. Poliçe fiyatlarının yükselmesini beklemeyen Ayhan, “Ancak, bunlar konut ve işyerlerinin sele karşı önlem almalarına neden oluyor” dedi.
Ayhan, sel, su basması gibi hasarların ‘ek teminat’ olduğunu hatırlattı. “Herkese teminat veriliyor mu?” sorusunu ise şöyle yanıtladı: “Hiç tedbir almamış bir tesise teminat verilmeyebilir ama o da münferit bir olaydır.”


Hayat sigortaları küçüldü

Geçen yıl yüzde 25 büyüyen sigorta sektörünün bu yılın ilk 6 ayında yüzde 5.7 oranında büyüdüğünü belirten Ayhan, hayat sigortalarının yüzde 15 küçüldüğünü, hayat dışı sigortaların ise yüzde 9.2 büyüdüğünü belirtti. Bu yılın ilk 6 ayında sigorta sektörünün toplam prim üretimi 13.2 milyar TL oldu.
Ayhan, hayat sigortalarındaki küçülmenin özellikle araç satışlarındaki yüzde 25’lik düşüşten kaynaklandığını söyledi. Ayhan, “Sektörde yılın ikinci yarısında hareket bekliyoruz” dedi.
Generali Sigorta’nın ise ilk 6 ayda yüzde 55 büyüdüğünü kaydeden Ayhan, hedeflerinin yüzde 75 büyüme olduğunu, ancak sektördeki büyüme oranlarındaki düşüşün kendilerini de etkilediğini kaydetti.
İtalyan Generali Grup’un 2014’ün ilk yarı yıl faaliyet sonuçlarını açıkladığını belirten Mine Ayhan, “Generali, 2014 yarıyıl sonuçlarında faaliyet sonucunu 2.5 milyar euro’nun üzerinde açıkladı. Söz konusu rakam grubun 2013’ün ilk yarısıyla karşılaştırıldığında yüzde 9.5’luk bir büyümeyi gösteriyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir