Estuz, kapasitesini artırıyor

estuz

Türkiye’nin en büyük tuz üreticilerinden biri olan Estuz, üretim kapasitesini artırma kararı aldığını açıkladı. 33 yıl önce kurulan ve şu anda geldiği noktayla göz kamaştıran firma kapasite artırım işlemini İzmir’deki fabrikasında uygulayacak. İzmir’in Çiğli ilçesinde bulunan fabrika şu anda aylık 12 bin tonluk üretim kapasitesine sahip. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Estuz Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Özdemir, 2015 yılı kendileri için çok farklı olacağın ıve bu yılı yatırım yılı olarak ilan ettiklerini dile getirirken, bir başka hedeflerinin de yıl sonunda yüzde 20 büyüme kat ettiklerini görmek olduğunu ifade etti.

Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da yatırımlarına hızla devam edeceklerini söyleyen Özdemir, beş yıl önce girdikleri perakende pazarına yönelik yatırımlarının sürdüğünü bu alanda giderek güçlendiklerini belirtti. Tuzun dengeli kullanımına önem verdiklerini bu nedenle Hayatın Dengesi yaklaşımıyla çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayan Özdemir, 5 bin ton üretim yapılan İzmir Çiğli’deki deniz tuzu üretim tesislerinde de kapasiteye yönelik bir yatırımı hayata geçireceklerini açıkladı. Özdemir, şirket olarak teknolojiyi yakından takip ettiklerini ve fabrikalarında son sistem teknoloji ile üretimlerini gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekledi.

Endüstriyel ve perakende sektörüne yönelik ürünler ürettiklerini bildiren Estuz Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Özdemir, tesisleri ve üretim kapasiteleri ile ilgili ise şu bilgileri verdi: “Bugün itibariyle üç ayrı bölge ve üç ayrı tesiste hizmet veriyoruz. Eskişehir’deki tesiste ayda bin 500 ton kapasite ile üretim gerçekleştirilirken, Çiğli’deki tesiste ayda 5 bin ton üretim yapılıyor. Dazkırı’daki tesiste ise ayda 3 bin ton rafine tuz, 2 bin 500 ton kurutulmuş tuz kapasitesi ile çalışmalar sürdürülüyor. Tekstil ve kimya sektörünün ihtiyaçlarının yanı sıra seçkin gıda kuruluşlarının tuz tedariğini sağlıyoruz. 2010 yılından bu yana ise rafine ürün çeşitleri ile perakende sektörüne hizmet veriyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir