BTM’den son 2 yılda 5 proje

BTM

Çalışmalarını İzmir merkezli sürdürmekte olan BTM, son 2 yıl içerisinde yapmış olduğu 5 projeyle birlikte yatırım konusunda sektördeki diğer firmalara taş çıkartıyor. Bu sene kuruluşunun 40. yılını kutlayan firmanın bu seneye özel projelerin altına imza atması da bekleniyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan BTM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez, 40 yıldır yatırım yapmaya devam ettiklerini ve bu senenin sonunda alacakları istatistiklerle birlikte toplam yatırım maliyetlerinin 80 milyon dolara kadar çıkacağını dile getirirken, bu vakte dek dünyayı 7 kez dolaşabilecek yalıtım malzemesi ürettiklerini ve 40 ülkeye birden ihracat yaptıklarını ifade etti.

Yeni ürünlerimiz Yapı Fuarı’nda sergilenecek
Nisan ayında gerçekleştirilecek Uluslararası Yapı Fuarı’nda 40’ıncı yıllarına vurgu yapacaklarını vurgulayan Ürkmez, “Düzenlenmeye başlandığı ilk yıllardan beri katıldığımız bu fuarda bu yıl standımızda 2014’te piyasaya sürdüğümüz ve yapı profesyonelleri tarafından oldukça beğenilen ürün grubu, yeni nesil su yalıtım malzemelerini de meraklıları ile buluşturacağız. Ayrıca her yıl olduğu gibi, BTM Shingle, Corrubit, Polpan, Polyplan PVC Membran ve Bahçe Çatı Sistemleri’ni de bu yıl ziyaretçilere sergileyeceğiz” diye konuştu.

BTM’nin 40. yılına yeni bir yatırım atağı ile girdiğini vurgulayan Ürkmez, şunları söyledi:

“2014 yılında açıkladığımız, 2014 ve 2015 yıllarını kapsayan 68 milyon dolarlık yatırımlarımıza, bu yılın ortalarında üretime geçireceğimiz TPO ve PVC yatırımımızı da ilave edersek yıl sonu itibarıyla 80 milyon dolarlık yatırım rakamına ulaşacağız.”

Geçen yıl 10 milyon dolara Belçika firması Asbo’dan oluklu bitümlü levha üretim tesisini aldıklarını hatırlatan Ürkmez, “Bu tesislerin bir kısmını İzmir’e, bir kısmını da Kazakistan’daki fabrikamıza kurduk. Diğer iş kolumuz olan kağıt sektöründe de 8 milyon dolar tutarında bir tevsii yatırımı ile kapasitemizi yüzde 30 artırdık. 35 milyon dolara malolacak emprenye edilmiş polyester keçe tesisinin kurulumu sürüyor. Bu tesisi önümüzdeki günlerde devreye alacağız. Ayrıca, Kazakistan’daki fabrikalarımızı da büyütmek için başlattığımız 15 milyon dolarlık yatırımımız da yakında tamamlanacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir