Eriş Helva’da hedef ihracatı ikiye katlamak

Eriş Helva

Çalışmalarını Eskişehir merkezli sürdüren ve varlığı cumhuriyetten de önceye, 1903 yılına kadar uzanan Eriş Helva, 2015’le birlikte önüne yeni hedefler koydu. Helva ve reçel üretimi yapan firmanın sene sonuna kadar en büyük hedefi ihracatı yüzde 100 artırmak, yani iki katına. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Erişsan Helva ve Kuru Meyve Gıda Sanayi Genel Müdürü Hasan Hakan Bayar, ürün çeşitlerini her geçen dönem artırdıklarını ve yurt içine ürünleri kendilerinin dağıtmalarına karşın bazı illerde bayilerinin de bulunduğunu dile getirirken, son zamanlardaki Ar-Ge çalışmalarının ardından ürünlerin raf ömürlerini uzattıklarını ve yeni paket sistemi ürettiklerini ifade etti.

“Met helvasında Eskişehir’de pazar lideriyiz”

Met helvası üretiminde yaygın bir satış ağına sahip olduklarını aktaran Bayar, aynı zamanda bu üründe Eskişehir’de pazar lideri olduklarını söyledi. Eskişehir bölgesindeki tüm yerel ve ulusal marketlerle çalıştıklarını belirten Bayar, yeni ambalajlarda 5 ve 10’lu paketlerdeki ürünlerini müşterilerinin beğenisine sunduklarını aktardı. Kolay açılır ve 5’li ambalajlarıyla met helvasının perakende satışında yaygınlaşmayı amaçladıklarını vurgulayan Bayar, “Bu ambalajlarımızla birlikte met helvasının ihracatına başlayacağız. Ürünün son tüketim tarihi 6 ay olduğu için eskiden bu ürünü ihracata yönlendirme taraftarı değildik. Ancak yeni teknolojimizle beraber met helvasının ihracatını da yapacağız” diye konuştu.

Fuarlara yoğunlaşacaklarını anlatan Bayar, “Bu yıl yurtiçi ve yurtdışındaki fuarlara katılacağız. İhracat öncelikli büyüme hedeflerimiz var. İhracat oranımızı bu yıl iki katına çıkarmayı planlıyoruz” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir