Elteks üretimini artırıyor

elteks

Çalışmalarını Bursa merkezli devam ettirmekte olan Elteks Tekstil, yeni seneyle birlikte üretim kapasitesini artırmanın planlarını yapıyor. Geçtiğimiz günlerde 100 bin euroluk yatırımla birlikte yeni üretim makineleri alan firma, bu makinelerle birlikte üretime hemen başladı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Elteks Tekstil’in İşletme Müdürü Sahir Erol, böylesine bir yatırımın gerekli olduğunu ve bu yılın sonunda üretimlerinde yüzde 20’lik bir artış beklediklerini dile getirirken, önümüzdeki senelerde yaklaşık 250 bin euroluk makine yatırımı daha yapmayı planladıklarını ve tesislerini entegre hale getireceklerini ifade etti.

Müşteri yelpazesini hem Avrupa’da hem de yurtiçinde genişleterek, geçen yıl üretimde yüzde 10 büyüdüklerini söyleyen Erol, “Son dönemde bilinirliğimizi daha da artırmaya odaklandık. Bu doğrultuda yurtiçinde ve yurtdışında çok sayıda fuara katıldık. Hepsi de çok başarılı geçti. Üretimin yüzde 40’ını ağırlıklı Almanya, Yunanistan, İngiltere ve Azerbaycan’a gönderiyoruz. Hedefimiz ihracat odaklı büyümek. Yeni pazar arayışlarımız sürüyor. Özellikle İtalya, Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerine yoğunlaştık” ifadelerini kullandı. Elteks olarak otomotiv başta olmak üzere makine, kauçuk, inşaat, tarım, demir-çelik, madencilik ve kimya gibi sektörlere yönelik üretim yaptıklarını bildiren Erol, mevcut halde aylık 150 bin çift eldiven üretim kapasitesine sahip olduklarını, ürün gamlarının ise 6 ayrı bedende 16 çeşitten oluştuğunu dile getirdi. Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde 3 bin metrekare kapalı alanda 50 çalışanla hizmet verdiklerini belirten Erol, özetle şu bilgileri verdi:

“Eldivenlerimizin tamamı yüzde 100 pamuklu iplikten imal ediliyor. Ürünlerimizi nitril kauçukla kaplıyoruz. Bu sayede müşterilerimize ısıya, yırtılmaya, delinmeye ve yanmaya karşı daha dayanıklı ürünler üretirken, aynı zamanda yağlardan ve yanıcı gazlardan etkilenmesini önlüyoruz. Sektör sorunlarının başında ise vasıfsız işçi sıkıntısı geliyor. Eleman bulmakta zorlanıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir