Corendon işlerini büyütüyor

corendon

İşlerini Antalya merkezli sürdürmekte olan Corendon, yeni hedefleri aşmaya devam ediyor. Geride bıraktığımız sene, yani 2013’te 500 bin Hollandalı ve Belçikalı Türkiye ziyaretçisi turisti taşıyan firma, bu senenin Nisan ayında Almanya pazarına da giriş yaptı. Şu anda 36 farklı ülkeye uçuş yapan ve 150 havalimanına inen Corendon Airlines’ın bünyesinde 12 tane uçak bulunuyor. Firma kendine yeni hedefler belirlerken Almanya pazarına girişle birlikte yıllık 2 milyon olan yolcu sayısının 2.5 milyona çıkarılması da hedefler arasında.

Otelcilik hizmeti de var
Corendon Turizm Grubu, 900’ün üzerinde personeli istihdam eden; Corendon Airlines, Corendon Dutch Airlines, Corendon Touristic, Corendon Travel Holland, Corendon Travel Belgium ve Corendon Hotels gibi sektörlerinde söz sahibi şirketleri bünyesinde barındırıyor. Grup, işlettiği otel sayısını 5’e çıkararak otelcilik sektöründeki yatırımlarını genişletti.

Hedef 2.5 milyon yolcu

Corendon Airlines, 2014’te yüzde 10-15 büyümesi beklenen Alman pazarına girmesi ile birlikte oluşan talep artışını karşılamak için filosundaki uçak sayısını 12’ye çıkardı.
Yıldıray Karaer, Corendon Dutch Airlines ile birlikte geçtiğimiz yıl 2 milyon yolcu taşıdıklarını, 2014 hedeflerinin ise Almanya gibi yeni girdikleri pazarlar ile birlikte 2.5 milyon yolcu taşımak olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir