Çeşme’ye yeni tesis izni

cesme

Çeşme’deki değerli arazilerin tesisleşmeye açılması için uzun süredir çalışmalar sürerken sonunda beklenen izin çıktı. Çeşme’nin Alaçatı bölgesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gereken izinler alınırken, Alaçatı Mahallesi Liman Mevkii’nde otel veya tatil Köyü, ve aynı zamanda günübirlik tatil tesisleri için de dört farklı alan belirlendi. Verilen izinler sadece Alaçatı’yı değil, Musalla mahallesindeki bazı bölgeleri de kapsıyor. Selçuk Köyü de yine hakkında tesisleşme izni çıkan bölgeler arasında.

Kültür ve Turizm Bakanlığı resmi gazetede yayımladığı bu yerler için girişimcilerin en geç 8 Ağustos tarihine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı’na başvurması gerektiğini hatırlattı.

Çeşme Belediye Başkanı Muhuttin Dalgıç, tahsis edilen yerlerin Çeşme ve Alaçatı’nın en kıymetli alanları olduğunu belirterek, tahsislerin Alaçatı’da Süzer Otel’in üstü, Solto Otel’in yanı, Sidesıde Beach’ten önceki koy, Çeşme Ovacık Çatalazmak bölgesi, Altınkum’un yanı olarak tarif etti. Dalgıç, turizm tahsislerini uzun zamandır beklediklerini belirterek, şöyle dedi:

“Uzun süredir bu tahsislerin yapılması taraftarıyım. Devletin elindeki yerlerin tahsise çıkılması lazımdı. Olumlu bir gelişme olarak görüyorum. Bu alanlar, Çeşme’nin en kıymetli yerleri. Yatırımcının önünü açmak lazım. Planlar hazır. Yatırımcının önünü açabilmek için ruhsatları hızlı bir şekilde vereceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir