Apple Acıbadem Mağazası

apple_istanbul

Senelerdir ülkemizde tek bir mağaza bile açmayan Apple, geride bıraktığımız nisan ayı içerisinde ilk mağazasını Zorlu Center’da bizlerle buluşturmuştu. İlk günden itibaren mağazaya beklenenin çok çok üstünde bir ilgi varken ve fazla satış yapılıyorken, yapılan açıklamalara göre Apple bu yoğunluğu henüz karşılayamamakta. Bunla birlikte Apple, İstanbul’da ikinci mağazasını açma kararı aldı. Gelen bilgilere göre yeni mağaza Acıbadem’de açılacak. Apple Acıbadem Mağazası açılış tarihi henüz kesinleşmiş değil.

Türkiye’deki yoğunluğa bir türlü yetişemeyen Apple, yaşadığı şokun ardından ikinci mağazasını Acıbadem’de bulunan Akasya AVM’ye açma kararı aldı. Türkiye’de ilk mağazasını açtığından beri müşterilerden gelen talepleri bir türlü karşılayamayan Apple çareyi İstanbul’da yeni bir mağaza açmakta buldu. Ticaret Sicili Gazetesi’ne bildirimde bulunan Apple ikinci mağazasını Akasya Alışveriş Merkezi’ne açacağını duyurmuş oldu.

Türkiye’deki ilk mağazasını geçtiğimiz nisan ayında açan Apple, açılışın hemen ardından büyük bir yoğunlukla karşılaşmış ve yaşanan sorunlar üzerine “İstanbul gibi büyük bir şehirde tek bir Apple Store olması sebebiyle bir yoğunluk yaşandığı” yönünde açıklama yapmıştı. Bakalım açılacak ikinci mağaza Apple’ın Türkiye şokunu atlatmasını sağlayabilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir