Coca Cola’dan İsrail açıklaması

coca_Cola

Son zamanlarda Filistin ile İsrail arasındaki gerginliğin artmasıyla birlikte sadece ülkemizde değil tüm dünyada protestolar arttı. İslamcı taraflar ise İsrail’e karşı farklı bir protesto yürütüyor: İsrail’den gelen malları almamak gibi. Bu konuda en büyük olarak Coca Cola seçilmiş gibi. Zira sosyal medyada Coca Cola alınmaması adına büyük çalışmalar yürütülmekte. Sonunda Coca Cola’dan bu konu hakkında bir açıklama geldi ve Coca Cola’nın bir İsrail firması olmadığı, bunun yanı sıra Filistin’de de faaliyet gösterdiği belirtildi.

Coca-Cola şirketinin 1998 yılından bu yana Filistin’de faaliyet gösterdiğinin altı çizilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Coca-Cola Filistin’deki 3. en büyük işveren, 5. en büyük yatırımcıdır. Coca-Cola’nın Filistin’de 3 fabrikası, biri Gazze’de olmak üzere 7 satış ve dağıtım merkezi bulunmaktadır. Coca-Cola, 350 Filistinliye iş olanağı sağlamakta, Coca-Cola faaliyetleriyle ilişkili yan sektörlerden ise 3,500 aile geçimini sağlamaktadır. Türkiye’de de doğrudan 3 bin dolaylı olarak 30 bin kişiye istihdam sağlayan Coca-Cola olarak, 50 yıldır Türkiye’de ekonomiye güç vermek üzere faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Coca-Cola’ya yönelik son günlerdeki iddiaların tamamen gerçek dışı olduğu kamuoyuna duyurulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir