Yataş ihraç pazarına yöneliyor

Yatak ve ev dekorasyon sektöründe Türkiye’nin en büyük firmalarından biri olan Yataş, ihraç pazarına açılmayı hedefliyor.

Yataş Genel Müdürü Fevzi Menteş, yatak sektöründe ilerleyen yıllarda yavaşlama olacağını söyleyerek, bu konudaki açığı ihraç pazarlarına yönelerek kapatacaklarını ifade etti.

2012 ile 2014 yılları arasında iç pazarda düşüş olacağına kesin gözüyle baktıklarını ifade eden Menteş, “Ayrıca sünger ve kanepe üretiminde modernizasyon ve verimlilik artışına yatırımlar yaparak, üretimde kalite sürekliliğini üst seviyeye getirmek istiyoruz. Bunun dışında 2010 yılında başlatmış olduğumuz değişimle birlikte yatak ve ev tekstili ürün grubuna yönelik yeni dağıtım kanalımız Yataş Bedding’lerin sayısı gün geçtikçe artıyor. 2012 yılında yatak ve ev testili alanında faaliyet gösteren tüm Puffy Center’ların birer Yataş Bedding mağazaları olmaları konusunda çalışmalarımız devam edecek” açıklamasını yaptı. Bu çalışmalara ilave yatak ve uyku ürünlerinde sağlıklı uyku konseptini oluşturmayı ve tüketiciyi uyku sağlığı konusunda bilinçlendirmeyi bir görev olarak gördüklerinin altını çizen Menteş, “Tüm Ar-Ge çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürerek, daha sağlıklı ve konforlu bir uyku için gelişmiş farklı teknolojileri tüketicilere ulaştırmak adına çalışmalar yapmaya devam ediyoruz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir