Vodafone Türkiye’de yeni atama

Ender Buruk

Ülkemizin en önde gelen operatörlerinden olan Vodafone Türkiye’de önemli bir yeni atama işlemi gerçekleştirildi. Bir süredir boş olan Vodafone Türkiye Bireysel İş Birimi İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı koltuğuna Ender Buruk getirildi. Bundan sonra şirket içinde bireysel müşteriler segment yönetimi, marka ve pazarlama stratejisi, bireysel temel ürünler ve fiyatlandırma, bireysel müşteriler değer yönetimi ve bireysel servisleri yönetecek olan Buruk evli ve bir çocuk babası. Şirketin üst yönetiminde yapılan bu yeni atama resmi olarak Vodafone tarafından açıklandı.

Ender Buruk Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği’nden mezun olan Ender Buruk, Salford Üniversitesi’nde yaptığı MBA’in ardından, 1995-1998 yılları arasında P&G’de Marka Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

1999-2000 yıllarında McKinsey’de danışman olarak çalıştı. Buruk, 2001-2009 yılları arasında Danone Türkiye ve Danone Fransa’da Pazarlama ve Satış fonksiyonlarında yerel ve uluslararası çeşitli yöneticilik görevleri üstlendi.

2004-2006 yılları arasında Fransa Danone Merkez ofisinde Global Pazarlama Müdürü olarak görev aldı.

2007-2009 yıllarında Danone Hayat şirketinin Pazarlama ve Satış Direktörlüğü görevlerini bir arada yürüten Buruk, Hayat markasının satış ağlarının geliştirilmesi ve pazar payı artışının sağlanmasına katkıda bulundu.

2009-2011 yılları arasında Intema Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun Satış Direktörlüğünü ve vekaleten Genel Müdürlüğü’nü yürüten Buruk, 2011 Kasım ayında Ülker Golf şirketinin Genel Müdürlüğü’ne atandı.

Buruk, Nisan 2014 itibarıyla Vodafone Türkiye’de Bireysel İş Birimi İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak yeni görevine başladı. Buruk, evli ve bir kız çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir