Pandora dünya emlak sistemini değiştirecek

pandora

Geride bıraktığımız yakın aylar içerisinde Pandora adındaki bir uygulama emlak sisteminin tüm dünya çapında değişeceği sinyallerini vermişti. Özellikle satış ofislerinde alıcıyı ikna etme adına büyük yararlar sağlayacak olan Pandora, iki üniversite öğrencisinin girişimiyle birlikte hayat buldu. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Kurucu Ortağı Kemal Kemal Akçalı, evlerin ve ofislerin iç taraflarını 3 boyutla modelleyerek kendi uygulamalarına aktardıklarını ve neredeyse her cep telefonunda çalışabilir olduğunu dile getirirken, E-Tohum’dan yatırım aldıklarını ve İTÜ Çekirdek’in de desteğine sahip olduklarını ifade edip sözlerini şöyle devam ettirdi.

“İzmir’de dijital reklamcılık işlerini yürüttüğümüz bir inşaat firması vardı. Yakın tarihli bir inşaat fuarında Arap işadamlarına sunum yapacaklardı fakat maketleri yoktu. Maketin de öyle bir sürede yetiştirilme imkanı yoktu. Alternatif bir çözüm arıyorlardı. Biz de bunu geliştirdik.” Pandora’nın inşaat ve mimarlık sektörleri için özelleştirilmiş bir uygulama olduğunu belirten Akçalı, “Firma sahipleri, müteahhitler ya da satış temsilcileri, yüksek maliyetli proje maketlerine gerek olmadan ve satış ofisine bağımlı kalmadan, sadece bir cep telefonu ya da tablet bilgisayar yardımıyla, diledikleri her yerde konut projelerinin 3 boyutlu sunumunu yapabilecek” diye konuştu.

Firma sahiplerini pahalı maket maliyetlerinden de kurtardığını söyleyen Akçalı, bu maliyetlerin yarı yarıya düştüğünü belirtti.

Şimdiden 50 bin TL’lik proje satışı gerçekleştirdi

Mimari makette bulunan özelliklerin yanı sıra, animasyonlar ile zenginleştirilmiş görsellik eklediğini kaydeden Akçalı, şunları ekledi:

“Uygulama daha etkileyici bir kullanıcı deneyimi, taşınabilirlik ve pazarlama kabiliyeti sunuyor. Satış ofislerine ayak basmamış müşterilerin bile genel anlamda yapı ve iç dizayn hakkında rahatlıkla bilgi edinebilmesini sağlıyor. Geliştirdiğimiz fonksiyonlar ile müşterilerimize, bir makette anlatılabilecekten çok daha fazlasını sunuyoruz.” Şirketi kuralı 15 günden az zaman olmasına rağmen yaklaşık 50 bin TL’lik proje satışı yaptıklarını kaydeden Akçalı, “Adımız duyuldukça satışların artacağını düşünüyoruz. Bir çok firma demo için teklif gönderiyor. İlgi giderek artıyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir