Nurel, virüslere “Dur!” diyecek

nurel

Çalışmalarını Bursa merkezli sürdürmekte olan Nurel Medikal, Yeditepe Üniversitesi ile birlikte yürüttüğü çalışmaların sonucunda virüslere savaş başlattı! Geride bıraktığımız sene Life 7 markasıyla Almanya’daki bir fuarda antiviral ürünlerini tanıtan firma hem günlük hayatta hem de medikal hayatta kullanılan birçok ürüne antimikrobiyal ve antiviral özellik katarak hayatı daha sağlıklı bir hale sokuyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Nurel Medikal Genel Müdürü Nazmi Şentürk, bu projenin gelişiminin tam 4 yıl sürdüğünü ve markanın ülke bazında ilkleri barındırdığını dile getirirken 2016’dan itibaren güçlerinin daha da fazla artacağını ifade etti.

Yara bakımı alanında yapılan klinik çalışmaların devam ettiğini aktaran Şentürk, “Yara bakım ürünlerini de kit halinde tasarladık. İçinde bandaj, solüsyon, krem, jel, kan durdurucu gibi ürünler bulunuyor. Yaptığımız klinik çalışmalarda 2 yıl boyunca ülser problemi olan kişilerde jel ve krem kullanımı sonunda 2 ay gibi kısa bir sürede yaranın kapandığını gördük. Klinik çalışmaları sıklaştırarak devam ediyoruz. Bu alanda askeriye ile de görüşmelerimiz başladı” açıklamasını yapıyor.

Bu yıl ihracata odaklanacak

Şirketin faaliyetleri hakkında bilgi veren Şentürk, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde 3 bin metrekaresi steril oda olmak üzere toplam 5 bin metrekarelik kapalı alana sahip tesisinde 100 çalışanla günlük 84 metreküp sterilizasyon kapasitesiyle çalıştıklarını söylüyor. Hijyenik koşullarda üretim yapılmasını sağlayan temiz oda, bu ürünleri paketleyecek otomatik paketleme makineleri ve sterilizasyon sistemi ile sektörde fark yarattıklarını vurgulayan Şentürk, günlük sterilizasyon kapasitelerini “iki TIR malzemenin günde iki defa sterilize edilmesi” ifadesiyle açıklıyor. Ürünlerinin iç piyasada “A Plus” olarak kategorize edilen hastanelerde kullanıldığına dikkat çeken Şentürk, bu yıl yüzde 28 olan ihracat oranını da yüzde 50’ye çıkaracaklarını vurguluyor. Şentürk, ihracatta 32 olan ülke sayılarına 12 yeni pazarın daha ekleneceğini dile getiriyor.

Yüzde 118’lik büyüme hedefliyor

Geçen yılı ciroda yüzde 35 büyüme ile kapattıklarını söyleyen Şentürk, bu yıl bir sıçrama yaşayarak yüzde 118 büyüme planladıklarına dikkat çekiyor. Şentürk, “Stratejik pazarlara yöneldik. İleri teknoloji ile katma değerli ürünler imal ederek, ürün bazlı inovasyona odaklandık. Maliyetlerimizi yüzde 1012 oranında geri çekeceğiz” diyor.

“Antimikrobiyel ceset torbası da üreteceğiz”

Ar-Ge çalışmaları kapsamında antimikrobiyel ceset torbası üretimi fikrinin de oluştuğuna dikkat çeken Nazmi Şentürk, “Piyasada olan bir ürün ama biz onu antimikrobiyel yapacağız. Yeditepe Üniversitesi ile çalışıyoruz. Bu çalışma ile sıvı taşması ve koku sorununu çözeceğiz. Bu projemize yoğun bir talep var” bilgisini veriyor.

İhracat ağına 12 yeni ülke daha ekleyecek

İhracat çalışmaları hakkında bilgi veren Nurel Medikal Genel Müdürü Nazmi Şentürk, “İngiltere’ye ürün gönderiyoruz. Amerika’ya da ticareti başlatabilmek için belgelendirme çalışmalarını sürdürüyoruz. Japonya, Güney Amerika pazarlarıyla da bağlantılar kurduk. Japonya, bizim sektörümüzle ilgili yüzde 60 oranında ithalat yapan bir ülke. Japonya bizim için önemli bir pazar. Irak, Suriye, İran, Tunus, Libya, Ürdün gibi ülkelerden de deneme siparişleri alıyoruz. Malezya’ya kadar bir ağımız oluştu. Bu yıl Yunanistan, Avusturalya, Şili, Meksika ve Paraguay gibi ülkelerle ihracata başlayacağız. İhracatta 32 olan ülke sayımıza 12 yeni ülke katılacak” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir