KRC Elektro Market’te hedef 100 şube

krc_elektro_market

Elektronik market zincirlerinin sektördeki önemli isimlerinden biri olan ve 2004 yılında bu yola çıkan KRC Elektro Market, 2023 yılıyla birlikte, yani ülkemizin kuruluşunun 100. yılında 100. şubesini açmayı hedefliyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Krc Elektro Market Genel Müdürü Hakan Kıraç, geride bıraktığımız sene Bursa’da bir motor şube açtıklarını ve PERMAS ismini verdikleri kendi yazılımlarını da devreye soktuklarını dile getirirken, kâr oranlarının yüzde 55 artış göstermesiyle birlikte müşteri sayılarının yüzde 20’lik artışa uğramasının yüzlerini güldürdüklerinin altını çizdi.

Geçen yıl 100 milyon liranın üzerinde ciro elde ettiklerini açıklayan Kıraç, “Sektörümüzün lider firması olmayı hedefliyoruz. Şu anda Türkiye’de çok iyi bir noktadayız. Yalnızca elektro market ürünlerinin satışında personel sayısı olarak sektörümüzün lider firmalarındanız. Şube sayısı olarak da 14 şube ile yine lider konumdayız. Stoklarımızda bulundurduğumuz ürün kalemi, 15 bin civarında cari müşteri, hareket gören 7 bin 500 hareketli müşteri ve yaklaşık 40 araçla bu konularda da sektörünün lider isimlerindeniz” dedi.

2018 yılında borsaya açılmayı hedefliyor

Bu yıl yüzde 25 civarında bir büyüme öngördüklerine dikkat çeken Hakan Kıraç, 2018 yılında şirketlerini borsaya açarak halka arz etmeyi düşündüklerinin altını çizdi. Kıraç, bu konuda altyapı çalışmalarına devam ettiklerini açıkladı. Şubeler haricinde sektör ve ürün grubu müdürlükleri de oluşturdukları aktaran Kıraç, “Ya markasal ya da ürün grubu bazında grup müdürlükleri oluşturuyoruz. Aydınlatma, UPS, jeneratör ve otomasyon gibi konularda grup müdürlükleri oluşturduk. Bunun yanı sıra sektör bazında da gıda, madencilik, makine sektörü gibi sektör müdürlükleri de oluşturacağız. Bu şekilde 10’dan fazla müdürlük oluşturmayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir