KOSGEB E-Hizmetler

KOSGEB internet sitesine girdiğiniz zaman hem KOBİ’lerle ilgili çok detaylı bilgi alabilir hem de bazı başvurular hakkında sorularınızın cevaplarını öğrenebilirsiniz. Bunlara ek olarak sitede bazı e-hizmetler de verilmektedir.

Bu işlemlere baktığımız zaman öncelikle KOBİ Beyannamesi İşlemlerinin yapılabildiğini görüyoruz. Yani KOBİ başvuruları internet üzerinden de kolaylıkla yapılabilmektedir. Buna ek olarak Girişimcilik Destek, Genel Destek, İşbirliği-Güçbirliği Destek, KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek, Ar-ge ve İnovasyon Destek gibi pek çok destek programının da başvurularını KOSGEB’in internet sitesine girip yapabilirsiniz.

Elbette sitedeki hizmetler yalnızca bunlarla sınırlı değil. Mesela KOBİ kredisi için faiz desteği alınabileceğini duymuşsunuzdur. Eğer faiz desteği almak istiyorsanız da KOSGEB internet sitesi üzerinden başvurularınızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

İnternet sitesinde verilen e-hizmetleri yalnızca programlara başvuru olarak düşünmeyin. Mesela siteden Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne de başvurabilirsiniz. KOSGEB’ten destek alabilmek için bu eğitimi almış olmanız gerekmektedir. Bu nedenle KOBİ açısından en önemli eğitimin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi olduğunu söyleyebiliriz. Başvuruları da internetten çok kolay bir şekilde online olarak yapılabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir