KOBİ’lerin Teknolojiye Bakış Açıları

KOBİ’lerin öncelileri arasında ilk başta büyüme ve büyüme hedefleri geliyor. İkinci olarak öncelik verdikleri konu ise, iş süreçleri ve iş akışında dokümanları iyileştirerek verimliliği daha çok arttırmaktır. Bütün bu önceliklerin sonrasında başta ofis için gerekli olan cihazların giderleri ve bu giderlere paralel olarak ofis masraflarının azaltılma ihtiyaçları geliyor.

Yapılmış olan araştırmalar sonucunda KOBİ’ler ilk olarak önceliklerini büyümeye veriyor. Büyüme sırasındaki iş süreci ve iş akışı verimliliğini artırmak ikinci sırada yer alsa da masrafların azaltılması da oldukça büyük önem taşıyor.

KOBİ’lerin Teknolojiye Bakış Açıları

Dijitalleşmenin Önemi

KOBİ’lerin neredeyse %80’i finansal raporlamalar, yasal işlem süreçleri ve faturalamalar için kağıt kullanmak istemiyor. Çünkü KOBİ’ler kağıt bazlı olan süreçlerin oldukça büyük bir zaman kaybına yol açtığını düşünüyor. Bu zaman kaybının yıl sonunda olumsuz etki yarattığını düşünen KOBİ’lerden sadece %1’lik bir kısmı piyasada süregelen kağıtsız olan çözümlerden haberdar olmuş durumda.

Yapılan araştırma sonucunda KOBİ’lerin %5’lik bir kısmı kullanmış oldukları mobil cihazlarını iş akış süreçlerine entegre etmeyi planlıyor. %56’sı ise şirketlerinin güvenlik planlarına ofis cihazlarını ve yazıcılarını dahil ediyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir