KOBİ’lerin Robotları Artık Sahada

KOBİ’ler tarafından imal edilen ve tamamlanan Doro robotlar üretim bantlarında yerini almaya başlamasıyla birlikte, 100’den fazla üretim alanında gücünü göstermeye başladı. Ekonominin mimarları olarak bilinen KOBİ’ler, digital sanayiye geçiş sürecinde de gücünü gösterdi. KOBİ’ler tarafından imal edilen ve %100 yerli olan Doro’lar üretimde de kullanılmaya başlandı.

100 ülke ve 220 ayrı sektör için yan sanayi ihraç etmekte olan şirketler, yerli robot üretim aşamasında entegre sistemler geliştirerek ihracata başlamış durumda. KOBİ’ler arasında bulunan 5 firma ise Doro yerli robotlar için patent başvurusunu yaptı.

KOBİ’lerin Robotları Artık Sahada

Her İşi Yapıyor

Türkiye’de kalması hedeflenen 20-25 milyon dolar Doro sayesinde ülkemizde kalacak. Doro adı verilen yerli robotlar; boyama işlemi, ürün paketleme, aktarma işlemleri, plaka sıralama ve sac istifleme gibi işlemleri kolaylıkla yapabiliyor.

Ülkemizde bu teknolojiye sahip olan firmaların sayıları gün geçtikçe artmakla birlikte ülkemiz, 100 kadar ülkenin de sanayi tedarikçisi olmaya devam ediyor. Üretim altyapılarını robotik sisteme göre dizayn eden firmalar, kendilerine yepyeni bir vizyon belirlemiş durumdalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir