Ekonominin Yeni Döneminde Reformlar Başlıyor

Yeni hükümet modeli kapsamı içerisinde ekonomi de tarihi adımların atılması adına düğmeye basıldı. Yıl sonuna kadar enflasyon, faiz ve işsizliği tek haneye düşürmeyi hedefleyen hükümet, kamu ürünlerine de zam yapılmayacağını açıkladı. Varlık Fonu sayesinde uzun vadeli ve ucuz kredi sağlanmasının yanı sıra piyasaların da canlanması bekleniyor.

Su ve elektrik başta olmak üzere hiçbir kamu ürününe yıl sonuna kadar zam yapılmayacak olmasının yanı sıra, bankalar banka senetleri sayesinde piyasaları canlandıracak. Kolay erişilebilir, ucuz, uzun vadeli ve makul finansman ihtiyaçları Varlık Fonu sayesinde gerçekleştirilebilecek.

Ekonominin Yeni Döneminde Reformlar Başlıyor

460 Bin KOBİ Hedefleniyor

Bu güne kadar 238 bin 595 KOBİ faizsiz finansman desteğiyle birlikte kredi kullanmış durumda. Kullanılan kredi miktarı ise tam 5.9 milyar lira. 27 bin 423 KOBİ ise kredi almak için bekliyor. 150 bin KOBİ ise bankalara yeni müracaat etmiş durumda. Yeni hükümet modelinin KOBİ hedefi ise 460 bin olarak açıklandı. Günümüze kadar KOBİ’lere bu alanda verilen en büyük destek olan finansman desteği için, daha güçlü bir istihdam üretebilme kapasitesinin arttırılması adına devletin bütün olanaklarını kullanması bekleniyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir