Kobilerin Dijital Dönüşümü Nasıl Olmalı

Dijital çağın etkilerini her alanda görüyoruz. Kobiler için de dijital dönüşüm oldukça önemli hale geldi. Yerel pazarda da küresel pazarda da başarılı olmanın yolu dijital çözümlere sahip olmaktan geçiyor. KOBİ dijital çözümleri için öncelikle Kobilerin kendi iç yapılarını analiz ederek işe başlaması gerekiyor.

Dijital çözüm dediğimizde bunun içinde siber saldırılara karşı önlem almak, veri analizi, mobil platform uyumu, otomasyon gibi dijital dönüşüm unsurları yer alıyor. Her şeyden önce dijital dönüşümde eğitim oldukça önemli.

Bulut Bilişim Platformları

Ekonomik rekabette hızı yakalamak için bulut bilişim platformlarından yararlanmak gerekiyor. Fiyat-performans teknolojisi açısından bulut oldukça avantajlı. Zaman ve mekan kısıtlamasını ortadan kaldırarak her yerden erişim olanağı sağlıyor.

Kurumsal kaynak planlama, müşteri ilişkileri yönetimi gibi kavramlar artık bulut üzerinden inşa ediliyor. Bulut sistemi uzun vadede başarıyı sağlamak için Kobilerin kullanması gereken bir sistem. KOBİ dijital dönüşüm süreçlerini hızlandırmak ve tüm kobilerin dijital çağa ayak uydurmasını sağlamak için devletin de desteği sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir