KOBİ’lerde İnovasyon Programı

Kobilerin İnovasyon kabiliyetlerini arttırmak için Ufuk 2020 Programı kapsamında  KOBİ’lerde İnovasyon Programı organize ediliyor. Bu programa katılan KOBİ’lerin iş stratejilerini geliştirmesi, kaynaklara ulaşma olanakları gibi konularda destek alması sağlanıyor.

Avrupa Birliği Çerçeve programları kapsamında yer alan KOBİ İnovasyon programı için çağrı yayınlandı.  Programın genel amaçları arasında; uzun vadeli küresel pazarda rekabet edebilecek mal ve hizmetlerin üretilmesi, sektörler arasındaki işbirliğinin sağlanması gibi amaçlar yer alıyor.

Avrupa KOBİ İnovasyon Ortağı

İnovasyon süreçlerinin yönetilmesindeki eksiklikleri gidermeyi amaçlayan Avrupa KOBİ İnovasyon ortağı desteği işletmelere İnovasyon projesi oluşturma becerisi kazandırmayı amaçlıyor.

KOBİ’ler için İş Yeri İnovasyon

Pilot programlar oluşturarak bu programları KOBİ’lerde test etmeyi amaçlıyor. KOBİ işyeri İnovasyon çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve işgücü verimliliğini arttırmayı amaçlar. Bu programlar dahilinde Avrupa standartlarında KOBİ İnovasyon sistemlerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Ayrıca Avrupa açık İnovasyon ağının kurulmasını da hedefleyen program KOBİ’lerin Avrupa’ya yayılmasını kolaylaştırma imkanı da sunuyor. Ufuk 2020 kapsamında yer alan “KOBİ’lerde İnovasyon” Programı tüm kobilerin katılımına açık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir