Kobiler İçin Yurt Dışı Gezi Desteği

Kobilerin yurt dışı pazarına açılabilmeleri ve yeni teknolojik gelişmeleri takip edebilmeleri için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği yurtdışı gezi desteği sunuyor. KOBİ yurtdışı iş gezisi desteği kobilerin ticari kapasitelerini arttırmaları için önemli bir destek olarak görülüyor.

KOSGEB ile ortaklaşa bir destek modeli geliştiren TOBB desteği ile kobiler sektör bazlı iş gezilerinde maddi destek alamaya hak kazanabilecek. KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı Yurt Dışı İş Gezisi Destekleri yabancı pazarda kobilerin aktif olmasını sağlayacak.

KOBİ Yurt Dışı Desteğinden Nasıl Yararlanılır

KOSGEB desteklerinin tümünde olduğu gibi bu destekten faydalanmak için de bazı şartlar bulunuyor. İlgili iş gezisine en az 10 işletmenin katılması bu şartlardan en önemlisi. Destek almak isteyen işletmenin ilgili iş gezisine uyumlu bir iş yapıyor olması da gerekiyor.

KOBİ yurtdışı destek kalemleri arasında; konaklama giderleri, ulaşım giderleri, rehberlik giderleri, fuar ücretleri, toplantı-organizasyon giderleri gibi giderler yer alıyor. Birden fazla ülkeye de gidilse giderler destek kapsamında oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir